20 października 2020

Magistrat szuka nowego dzierżawcy „KUŹNI”

2 min read

(Archiwum TOKiS – PRESS)

Kuźnia? To przemiły budyneczek tuż obok Urzędu Miasta i Gminy w Tucholi, praktycznie połączony mostkiem z Parkiem Zamkowym. Przeurocze miejsce dla szukających wypoczynku w granicach miasteczka.

Budynek dotychczas wykorzystywano w działalności gastronomicznej, niestety, nie wytrzymała ona próby czasu, choć plany były wyjątkowo ambitne. Może to ceny, może menu, ale jedno jest pewne, lokale te wyprzedziły oczekiwania miejscowych. Niestety, sadząc po frekwencji, podczas imprez kulturalnych, tucholanie nie mają żadnych potrzeb wyższych łącznie z zaspokojeniem wysublimowanych smaków. Cóż, nie ma to jak mięsny ochłap z „Biedronki” wprost z rożna wykonanego ze starej „Frani”. I taniej i przyjemniej, bo jak się nadużyje piwska lub gorzały – nikt nie zobaczy, z wyjątkiem kilku wron i wróbli.

Ale trzeba wierzyć w to, że coś i w tej marności się zmieni, a choćby z tej prostej przyczyny, że przez zamknięcie „Kuźni” swoje miejsce straciła część poetów, którzy właśnie tam umawiali się na niezwykle ciekawe spotkania. I choć TOKiS w nich nie uczestniczył i nie relacjonował ich, dobry klimat tego miejsca pozostał.

Zdecydowanie potrzeba przedsiębiorcy z głową, który poprowadzi biznes w taki sposób, aby zachęcić miejscowych do odwiedzin tego miejsca i żeby tam powracali. Mission Imposible? Bez przesady, istnieje jeszcze wiele niezagospodarowanych nisz, wystarczy pomyśleć.

______________________

(red.)

Bliższych informacji udziela Wydział Mienia Urzędu Miejskiego w Tucholi, plac Zamkowy 1, pok. 204, tel. (52) 564 25 30.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook