21 października 2020

Mali goście z Kiełpina odwiedzili tucholskich policjantów

2 min read

Tucholscy policjanci gościli uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kiełpinie. Dzieci przypatrywały się pracy dyżurnego komendy, oglądały policyjny sprzęt, radiowozy, odwiedziły areszt i spotkały się  pieskami, które służą w policji.

15.05 w czwartek, tucholską komendę policji odwiedziły dzieci ze szkoły w Kiełpinie. Maluchami zajął się policjant ruchu drogowego młodszy aspirant Daniel Kania, Funkcjonariusz najpierw opowiedział uczniom na czym polega praca oficera dyżurnego, potem pokazał im miejsce  jego pracy. Następnie goście odwiedzili cele w policyjnym areszcie. Wszystkim odwiedzającym to miejsce  zdecydowanie się nie podobało. Dużym zainteresowaniem za to cieszyły radiowozy i  wyposażenie, które policjanci wykorzystują w codziennej służbie. Maluchy dowiedziały się na przykład, że przysłowiowy lizak tak naprawdę nazywa się tarczą sygnalizacyjną. Dzieci z bliska zobaczyły jak bada się trzeźwość kierowców oraz w jaki sposób kontroluje prędkość pojazdów. Wszystkie chociaż przez chwilę chciały posiedzieć w radiowozie lub założyć policyjną czapkę.

Tradycyjnie jednak  największe zainteresowanie wzbudziło spotkanie z naszymi pieskami. Opiekun czworonogów, starszy sierżant

Tomasz Kuffel  w ciekawy sposób opowiedział małym gościom w jaki sposób szkoli się takie psy, które później pracują z policjantami.  Przypomniał dzieciom jak powinny się zachować, gdyby zostały zaatakowane przez agresywnego psa oraz wyjaśnił,  dlaczego  ważne są szczepienia przeciw wściekliźnie. Maluchy podziękowały policjantom za wizytę i zadowolone opuściły budynek komendy wiedząc, że policjanci to przyjaciele wszystkich dzieci.

_________________

(red.)

Źródło: tuchola.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook