27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Mammobus kolejny raz odwiedzi powiat tucholski

2 min read

W październiku mammobus kolejny raz odwiedzi powiat tucholski. Zachęcamy wszystkie panie w wieku od 50 do 69 lat do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego, refundowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, wykonywanego co 2 lata. W tym wieku panie są szczególnie narażone na zachorowanie na raka piersi. Jednak jego wczesne wykrycie gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego tak ważne są badania profilaktyczne oraz samobadanie piersi.

Badania wykonywane będą w miejscowościach:

•    Cekcyn – 14 października przy Ośrodku Zdrowia, ul. Dworcowa 6,
•    Lubiewo – 15 października na parkingu przy Urzędzie Gminy, ul. Hallera.

Mimo, iż Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi trwa już kilka lat, poziom przebadania wśród pań nadal nie jest zadowalający. Do tej pory 38% mieszkanek powiatu tucholskiego uprawnionych do wykonania mammografii, zgłosiło się na badanie, co oznacza, że ponad połowa Pań nadal nie zdecydowała się, aby zyskać spokój o swoje zdrowie. Czas to zmienić!

Zarejestruj siebie, a także swoją przyjaciółkę!

Panie, które znajdują się poza tą grupą wiekową, mogą wykonać mammografię odpłatnie, po okazaniu skierowania na badanie. Mogą również zachęcić swoje mamy, babcie, sąsiadki i przyjaciółki do zgłoszenia się na refundowaną mammografię. Razem zyskajmy spokój o zdrowie nasze i naszych najbliższych!

Nie masz czasu zadzwonić? Zarejestruj się przez Internet!

Wszystkie panie, które chcą wykonać badanie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel.: 801 080 007 lub 58 666 2 444. Call Center jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00, natomiast w sobotę i niedzielę w godzinach 9:00 – 15:00. Rejestracji można dokonać również na stronie internetowej: www.fado.pl/rejestracja-mammografia.

 

(red)

http://www.tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook