19 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Mamy pewność, marszałek województwa potwierdził, że odwiedzi Tucholę w najbliższy piątek

2 min read

Informację potwierdziło biuro Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego – pana Jarosława Katulskiego.

Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego p. Piotr Całbecki odwiedzi Tucholę – zgodnie z planem – w dn. 18.11. tj. piątek; o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego, gdzie odbędzie się konferencja prasowa z jego udziałem. (…)

Na tę wizytę czekaliśmy długo, zbyt długo, ilość problemów, które można rozwiązać wyłącznie z udziałem marszałka poraża i przeraża, mniejsza o to, kogo. Na tę wizytę czekają również mieszkańcy powiatu, którzy zwyczajnie mają dosyć bierności władz w kwestiach dróg wojewódzkich oraz obwodnicy, której jak nie było, tak nie ma. Czy czeka nas pojedynek Goliata z Dawidami?

To nie będzie miła, a tym bardziej łatwa wizyta, lokalni samorządowcy już nie oczekują obietnic, a konkretnych deklaracji, zapewne dlatego pan marszałek przyjedzie w odpowiedniej asyście… specjalistów.

Czego możemy się spodziewać? Z pewnością napiętej atmosfery rozmów i gradu pytań ze strony lokalnych mediów.

Bardzo niepokoi sytuacja, której jesteśmy świadkami. Do spotkania doprowadził Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego – pan Jarosław Katulski, który w tym momencie stał się naszym lobbystą i bardzo dobrze, ale zadajmy sobie pytanie…, dlaczego właśnie On? Czy, gdyby stroną zapraszającą były wyłącznie władze powiatu lub ościennych gmin, do spotkania by nie doszło? Jeżeli tak, to wyborcy pomylili się w wyborze starosty*.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że nasz powiat jest traktowany przez pana marszałka wyjątkowo nieciekawie (na ten fakt zwracają uwagę parlamentarzyści, którzy ostatnio tłumnie odwiedzili Tucholę – patrz TOKiS – PRESS TV).  Oczywiście, sytuacja finansowa powiatu tego faktu nie poprawia, co daje praktycznie pewność, że z „ubogim krewnym” można rozmawiać, ale wyłącznie na „wojewódzkich  zasadach” i w „wojewódzkich standardach”?

Sytuacje wydają się być potwierdzone, ponieważ większość spotkań / „audiencji” (zwłaszcza ostatnio),  z udziałem pana marszałka, nie dochodziły do skutku z przeróżnych powodów. Efektem były powroty tucholan „odprawionych z kwitkiem”.

Jak będzie tym razem? Czy włodarze się dogadają i zakończy się gehenna kierowców i mieszkańców? Czy ościenne gminy będą  mogły wreszcie zaplanować swój rozwój w oparciu o wyremontowane, względnie wybudowane, nowe drogi? Czy „pozbędziemy się” zapowiadanych przez starostwo nieruchomości, na rzecz marszałka? Nie tryskamy optymizmem, ale z pewnością pan marszałek pozna tucholski punkt widzenia, ponieważ według naszych korespondentów ( informacja niepotwierdzona!) mieszkańcy chcą podobno przygotować gościowi jakąś wyjątkową „niespodziankę”.

Oby w granicach dobrego smaku, wszak gość w dom… itd.

________________________

(mrf.)

Fot. www.slideshare.net

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook