23 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Mandaty ostro w górę

2 min read

Zmianę cen usług, towarów, czy innych dóbr, powinien regulować rynek. Jak jest u nas, każdy wie i można się z tym zgodzić lub nie, ot tak, zwyczajnie rezygnując z zakupu. Takiego luksusu już nie mamy w chwili, gdy funkcjonariusz „wlepi” nam mandat. Co ciekawe, wcale nie musi być nim policjant.

Ta informacja dotyczy jednak policjanta, który dotychczas może nam wręczyć mandat za jazdę z nadmierną prędkością do… 500 złotych. Delikwent, który straci kontrolę nad pojazdem i przekroczy pierwszą prędkość kosmiczną, szybciutko pozbędzie się prawka i będzie musiał zainwestować w buty.

Koniec z tym! Mandaty za przekroczenie prędkości mają być zrównane z  unijnymi, doszli do wniosku ludzie z ministerstwa infrastruktury! Jak brzmi wyrok? Do 1500 złotych. Warto wiedzieć, że niektórzy emeryci, nie zobaczą takich pieniędzy do końca życia. Programy pomocowe z naszych pieniędzy już spowodowały, że ceny m.in. żywności, powędrowały w okolice absurdu i co? I nic się nie dzieje, społeczeństwo śpi snem sprawiedliwego, a dookoła łupią nas wszyscy, aż niemiło.

Podsumujmy, paliwo, utrzymanie auta, naprawy, mandaty, czyżby wzorem komuny, obecny rząd chciał nas przywiązać do miejsca w którym żyjemy? To możliwe, skoro komunikacja publiczna też szwankuje. Pozostaje rower? Jego utrzymanie również może zadziwić, jeżeli ktoś korzysta z punktów naprawy, choć nie słyszałem, by rowerzysta otrzymał mandat za jazdę z nadmierną prędkością.

W 2018 r. różne służby „wlepiły” nam 3 267 638 mandatów karnych na łączną kwotę 512 683 870,80 zł.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook