23 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Maria Rodriguez Band na tucholskim rynku!

1 min read

16 lipca tucholski TOK  zorganizuje koncert muzyki latynoamerykańskiej, gwiazdą wieczoru będzie znakomity zespół Maria Rodriguez Band. Polecamy. Zapamiętaj, najbliższa sobota, godz. 20.00. Oczywiście, występ jest wolny, choć darmowej grochówki i bigosu nie przewidziano. Warto przyjść.

A poważniej…, używając zwrotu „znakomity” nie popełniamy najmniejszego nadużycia. Maria Rodriguez, to niezwykle urocza i obdarzona wyjątkowym głosem i temperamentem, wokalistka, która stała się odkryciem, po wzięciu udziału w jednym z najgorszych „programów muzycznych” nowego wieku – „The Voice of Poland”. Los jednak był łaskawy dla tej telewizyjnej chałtury i dzięki niej świat poznał Marię Rodriguez.

Maria naukę muzyki rozpoczęła w wieku 6 lat, w swoim rodzinnym mieście w Hawanie na Kubie, w Konserwatorium Muzycznym Alejandro Garci Caturla, pod kierownictwem i opieką Fausto Durana, współzałożyciela legendarnego Buena Vista Social Club.

Kontynuowała naukę w EIA (Szkoła Instruktorów Artystycznych) na kierunku chóralnym. Uczęszczała do szkoły śpiewu, kierowanej przez mistrza Jose Luisa Cortesa, należącej do kubańskiego Instytutu Muzyki, gdzie ukończyła klasę śpiewu. Pierwsze profesjonalne występy odbyła jako gość orkiestry Jose Luis Cortes. Największym osiągnięciem był udział w Tropicana Show International, uznawanym za najważniejszy spektakl muzyczny na Kubie.

W Polsce Maria jest wokalistką w zespole Jose Torresa – Havana Dreams.

_______________________

(red.)

Mat.

YT

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook