17 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk w bydgoskiej książnicy

2 min read
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza 27 marca na spotkanie z Marią Szabłowską i Krzysztofem Szewczykiem. Znani i popularni dziennikarze promować będą swoją wspólną książkę zatytułowaną „Ludzkie gadanie. Życie, rock and roll i inne nałogi”, która miała premierę w październiku ubiegłego roku.

Maria Szabłowska to dziennikarka muzyczna, arabistka, autorka książek „Elvis – amerykański sen” oraz „Cały ten big beat”. Prowadziła w radiu wiele popularnych audycji muzycznych, w tym „Magazyn Muzyczny Rytm” i „Muzyka Nocą”, a obecnie prowadzi między innymi „Muzyczną Jedynkę”. Znana z programów telewizyjnych, np. „Stare, nowe i najnowsze” i „Dozwolone od lat czterdziestu” przemianowanego na „Wideotekę dorosłego człowieka”.

Krzysztof Szewczyk jest dziennikarzem telewizyjnym i radiowym, konferansjerem, tłumaczem języka szwedzkiego, prezesem firmy Baltic Company. W latach 80-tych prowadził w TVP wiele programów rozrywkowych (laureat Wiktora 1985). Twórca programu „Dozwolone od lat czterdziestu” przekształconego w „Wideotekę dorosłego człowieka”. Od września 2013 roku prowadzi audycje muzyczne w Radiu Złote Przeboje.

Wydarzenie organizowane jest w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego przez WiMBP we współpracy z Instytutem Książki.

Spotkanie odbędzie się w przyszły czwartek (27 marca) o godzinie 18 w Sali Wykładowej Biblioteki Głównej przy Starym Rynku 24. Wstęp za okazaniem wejściówek (do odbioru od 20 marca godz. 16 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki).

Więcej informacji na stronach:
www.wimbp.bydgoszcz.plwww.facebook.com/wimbp.bydgoszcz 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy jest instytucją kultury samorządu województwa.

___________________

(red.)
kujawsko-pomorskie.pl
Fot. czołówka queen.jogger.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook