25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Mariusz R.Fryckowski – NEWS / środa 15 dzień sierpnia 2018

2 min read

I wieczorny , kolejny serwis Mariusza, jak zwykle pełny złośliwości i podtekstów.

               Dzisiaj mija właśnie ważny dzień, nasza „niezwyciężona armia” wyprowadziła na ulice Warszawy to wszystko,co miało akumulatory i paliwo, ku radości zebranych. Braki w składzie osobowym wypełnili jak zawsze rekonstruktorzy.

Wielka Defilada Niepodległości, to ponad tysiąc żołnierzy, dziewięciuset rekonstruktorów oraz około dwustu pojazdów. Defiladę uświetniło około stu samolotów i śmigłowców, które przeleciały wzdłuż Wisły. Był to kulminacyjny punkt obchodów Święta Wojska Polskiego. Co najważniejsze, nikomu nic się nie stało.

Policja wypowiedziała „tirowcom” wojnę i ściga ich za złe wyprzedzanie, co zwykle bywa przyczyną wielu tragedii. Cóż oni wyprawiają na naszych drogach…, aż skóra cierpnie. Kto ma jakieś wątpliwości, niech przejrzy statystyki policyjne np. z rejonu Żalno -Chojnice. Kierowcy już się wściekli i zapowiadają piątkowy protest, a ten odczujemy my wszyscy.

Już jutro odbędzie się piętnasty  Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych w Bornym Sulinowie.  Organizatorem jest Muzeum Militarnej Historii w Bornem Sulinowie. Impreza potrwa dwa dni, wstęp na nią jest wolny.

I na zakończenie, ważna zapowiedź tego,co będzie się działo w Cekcynie, który już jest kulturalną stolicą powiatu. My możemy tylko pozazdrościć przedsiębiorczości tamtejszym pasjonatom i animatorom kultury.


mrf.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook