18 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Mariusz R.Fryckowski NEWS. WIZYTA PREMIERA W ŚLIWICACH,TO CZĘŚĆ KAMPANII WYBORCZEJ WSPIERAJĄCEJ LOKALNE STRUKTURY PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCI

5 min read

I co do tego nie mamy najmniejszych wątpliwości. Nie bez przyczyny TOKiS – PRESS odwiedził już tydzień temu piękne Śliwice, w kręgach rządowych dalekich od posłów, również mamy swoje „wtyczki”,a te nie pozostawiały złudzeń – o Śliwicach usłyszy cała Polska i tak też się stało. To niezwykła miejscowość, która już dawno powinna nabrać praw miejskich. To, jakimi są Śliwice dzisiaj, jest zasługą mieszkańców, którzy pięknie zadbali o swoją małą Ojczyznę, gdzieś w tle, odrobinę dalej, znajduje się lokalny samorząd,ale nie wolno umniejszać znaczenia i jednych i drugich. Wniosek? Dobra robota , na tle zadłużonego po uszy powiatu i nie do końca kompetentnych w wykonywaniu swoich obowiązków, jego władz.


Oczywiście, winnych tej sytuacji nie ma, a zapewne pan Premier, nie ma o tym fakcie najmniejszego pojęcia, bo w przeciwnym razie pan Starostwa i jego gwardia przyboczna z pewnością spłonęliby ze wstydu. Wie natomiast jedno,to właściwy czas, aby wizytować różne miejscowości na mapie POLSKI, po to, aby „działaniami” swojego rządu przekonywać ludzi do swoich projektów i narracji. Nic nowego, tak było również z poprzednikami. My jednak wiemy,że tak słodko sytuacja w Polsce nie wygląda.

Teraz jest ten właściwy czas, kiedy mamy prawo głosu i o ten głos zabiegają wszyscy, którzy garną się do polityki,również tej, na najniższych szczeblach. Po wyborach, jesteśmy dalej tylko podatnikami / niewolnikami, którzy mają płacić i szybko umierać, bo ZUS nie ma z czego wypłacać emerytur i rent, a dotować potwora trzeba, ponieważ nasze składki zbierane od lat… ukradziono, o czym zdaje się pan Premier ciągle zapomina.

„Nasza dewiza to szybko, bezpiecznie, ale zgodnie z prawem i z zasadami. W ten sposób postrzegamy rozwój gospodarczy” – powiedział szef rządu, pan Mateusz Morawiecki, podczas wizyty w Śliwicach w województwie kujawsko-pomorskim.

Podczas swojej wypowiedzi dla mediów, pan Premier przypomniał dzisiaj,że inwestycje w drogi lokalne w roku 2018 i 2019 będą dwukrotnie wyższe, niż w ciągu ośmiu lat rządów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Niczego nowego w tym stwierdzeniu nie ma, wzorem telewizji pana Kurskiego, ten rodzaj narracji stał się swoistą normą – negacja wszystkiego, co wiąże się z poprzednikami. Z częścią tych stwierdzeń śmiało można się zgodzić.

– Sytuacja w gospodarce doprowadziła do tego, że możemy przeprowadzić największą w historii III Rzeczpospolitej inwestycję, falę inwestycji w drogi lokalne, takie jak te tutaj w Śliwicach w Borach Tucholskich. Żeby unaocznić skalę tych inwestycji, warto podkreślić, że w ciągu dwóch lat tylko w 2018 r. (…) i 2019 roku te inwestycje będą większe niż w czasach PO i PSL w ciągu 8 lat – stwierdził pan Premier, który zapewne pokierowany przez swoich PR-owców,  wizytował z należną pompą śliwicką inwestycję drogową, finansowaną z udziałem środków z rządowego programu wsparcia rozwoju dróg lokalnych.

Nie przesadzajmy z tą pomocą, bo jest kroplą w oceanie potrzeb, zwłaszcza teraz, po ubiegłorocznej nawałnicy, czyli politycznym paliwie, które już się wypaliło, a ludzie pozostali sami ze swoimi problemami.

Pan Premier nie omieszkał również pokreślić, że dobrą sytuację w gospodarce i wysoki wzrost gospodarczy zawdzięczamy skutecznemu zarządzaniu podatkami, zwycięstwu w walce z mafiami VAT-owskimi, skutecznym negocjacjom w Brukseli, gdzie udało się wynegocjować opodatkowanie nieruchomości komercyjnych – biurowców, galerii handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych.

{Proszę wybaczyć autorowi, właśnie prawie udławił się ze śmiechu… kawałkiem awokado.Dobrze, już, zachowuję powagę…}

– To doprowadziło do tego, że jest więcej pieniędzy w budżecie. Rozmawiałem dzisiaj z wojewodą kujawsko-pomorskim (Mikołajem Bogdanowiczem – red.). Widać tutaj skalę i wielkość inwestycji. Chciałem bardzo serdecznie podziękować posłowi Tomaszowi Latosowi, który jest kandydatem PiS na prezydenta Bydgoszczy, ale jest też z tego okręgu. On bardzo intensywnie zabiega o drogi – podobnie, jak wójt tej gminy – wskazał Morawiecki. W kilku prostych,żołnierskich słowach, za jednym zamachem, zdobył uznanie zwolenników PiS, jak również pozytywnie „napiętnował” lokalnego wójta, by wyborcy zachowali go w łaskawej pamięci i to z pewnością się udało.

Szef rządu podkreślił,że przeprowadził rozmowy z władzami Śliwic, a te dotyczyły  kolejnych inwestycji,oznacza to, że jest przekonany, o tym ,że miejscowe władze pomyślnie przebrną przez wybory i mogą spodziewać się reelekcji.

Z ust pana Premiera dowiedzieliśmy się o tym, że  w województwie kujawsko-pomorskim było na ten rok 115 zadań, które udało się wykonać, a łączne wydatki na te cele, które pochodziły z naszych kieszeni to:  150 mln zł – bagatela.

Źródło: Kancelaria Premiera

Znalazła się też chwila dla pana Wójta gminy Śliwice:

– Dziękuję za program wdrożony przez rząd, dzięki któremu mogliśmy pozyskać 555 tys. zł na rozbudowę tej inwestycji. Bez tych pieniędzy nie bylibyśmy w stanie udźwignąć takiego ciężaru. (…) Z tyłu za państwem jest budowane osiedle, gdzie w niedługim czasie na 97 działkach będą pobudowane domy przez naszych mieszkańców. Droga ta zwiększy bardzo mocno bezpieczeństwo oraz wpłynie na rozwój gminy. Ona łączy drogę powiatową z gminą Śliwice, a także prowadzi do Zakładu Usług Komunalnych, gdzie rozbudowujemy PSZOK – powiedział wójt gminy, pan Damian  Kożuch.

Podczas wizyty zachowano środki ostrożności godne głowy rządu, prócz ochroniarzy,którzy nie odstępowali oficjela nawet na krok, jak zawsze pojawiły się i inne ograniczenia i wymogi pokierowane względami bezpieczeństwa, zastosowano je również wobec nas.

To zrozumiałe, choć głupie, nie należymy do osób stanowiących zagrożenie,pan Premier bardziej powinien obawiać się tych, których na „lichych papierach” wpuszcza właśnie do Polski, by godnie zastąpili tych,którzy mają już dosyć rekonstrukcji przedwojennego,sanacyjnego rządu i wyjechali z własnego kraju w poszukiwaniu normalności i godnego życia. Teraz za ten luksus zapłacą podatek.


Mariusz R.Fryckowski

Źródła:

Kancelaria Premiera

Kanał YouTube Kancelarii Premiera.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook