24 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Markety wydłużą czas pracy

1 min read

To akcja przed zbliżającymi się świętami, dotyczy dwóch sieci: Lidla i Biedronki, jak poinformowały ich biura prasowe. Oczywiście swoją dezaprobatę pomysłowi wyraziła „Solidarność” związkowa.

Biedronka już jest czynna od 6 do północy, a od wtorku 7 kwietnia będzie otwarta całą dobę. Tak będzie do świąt. Podobną decyzję podjął Lidl w odniesieniu do części placówek, które otwarte będą również nawet przez 24 godziny.

Sklepy Dino w najbliższym czasie będą czynne w godzinach 6.30-21 – jak podaje „Puls Biznesu”. Z kolei w niedzielę 5 kwietnia,  zintegrowane sklepy Carrefour pracują, jak w niedzielę handlową, a 11 kwietnia (sobota) do godziny 13″ – podaje dziennik.

Mamy do czynienia z oczywistym ruchem sieci handlowych, ich dochody znacznie spadają od chwili, gdy rząd wprowadził nowe obwarowania związane z pandemią koronawirusa. Wydaje się, że problem z wielkimi sieciami dopiero się zaczyna i możliwe jest, że gdy zakończy się ruch przedświąteczny, sytuacja z godzinami pracy może się wydłużyć. Jeżeli i to nie pomoże, sieci zaczną ciąć koszta, a to może doprowadzić do przerwania ich pracy. Co to oznacza dla klientów? To nawet nie jest kwestia zaopatrzenia, a bezpieczeństwa, czego rząd nawet nie wziął pod uwagę, będąc przerażonym gwałtownie zwiększającą się ilością osób nie zarażonych, a chorujących,  niestety, będzie jeszcze gorzej.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook