20 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Marsz dla życia i okno życia, ale w… Chojnicach

1 min read

Choć Burmistrz Chojnic mocno się naraził Kościołowi swoimi eksperymentami z in vitro, Chojnice konsekwentnie będą postępować w sprawie marszów dla życia i nie tylko. Zdaje się, że w Tucholi podobne inicjatywy umarły śmiercią nienaturalną i nikt w tym nie widzi niczego dziwnego. Słomiany zapał skończył się lata temu, bo kiełbasa z grilla i telewizja są bardziej zajmujące, niż jakieś „fiu- bździu”.

Pomimo wszystko, tuż za miedzą, mieszkańcy Chojnic mają moralne potrzeby z innej półki i jak zwykle wyprzedzają nas i w tej materii, o całe lata świetlne, zakładając, że ktoś w międzyczasie nie dopuści się jakichś niegodziwości. Szkoda, bo kiedyś i u nas były podobne akcje.

Chojnicki Marsz dla Życia rozpocznie się 9 kwietnia o godzinie 16.00. Pierwszym punktem programu będzie prelekcja dr Aleksandry Kicińskiej w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach.

Następnie uczestnicy przejdą ulicami, dając wyraz swojej troski o życie. Tego samego dnia w Chojnicach zostanie także otwarte i poświęcone okno życia. Inicjatywa, która niejednokrotnie dała szansę na życie niechcianym dzieciom.

O godz. 18.00 odbędzie się uroczysta Msza św. w kościele Zwiastowania NMP pod przewodnictwem ks. bp. Ryszarda Kasyny, a następnie wykład dr Aleksandry Kicińskiej w podziemiach kościoła.

*****

Z naszego archiwum.


(red.)

radiomaryja.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook