2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Marsz Miliona Masek – media skrupulatnie ominęły ten temat

2 min read

Anonymous_at_Scientology_in_Los_AngelesPodobne marsze odbyły się we wtorek na całym świecie: od Los Angeles, przez Londyn, po Nową Zelandię. W sumie ma ich być 449, z czego 16 w Polsce. Ludzie wyszli na ulicę, aby wziąć udział w Marszu Miliona Masek.

W  Warszawie na Plac Zamkowy przybyło podobno około stu osób. Prawie wszyscy mieli na sobie maski z podobizną Guya Fawkesa, uznawanego za symbol walki z władzą. Uczestnicy warszawskiego marszu mówili, że tu chodzi o protest przeciwko niesprawiedliwości, wyzyskowi, niewolnictwu i konsumpcjonizmowi. Mówią, że każdy z nich przychodzi tutaj z innymi poglądami. Łączą ich jednak maski, które są symbolem wyzwolenia ludzkości, przejścia na poziom pokoju i współpracy.

– Akcja jest dla wolności, przeciwko rządom na całym świecie. W Polsce protestujemy przeciwko państwu policyjnemu, ponieważ mamy do czynienia z postępującą agresją ze strony policji – twierdzą organizatorzy akcji dodając, że protestują także przeciw niskim zarobkom i kłamstwom „reżimowych” mediów. Są też hasła globalne: przeciwko rozpętywanym przez Stany Zjednoczone wojnom, przemocy, korupcji i skłócaniu społeczeństw.

– Uważamy, że rząd celowo skłóca społeczeństwo, żeby się nie dogadało i żeby nie potrafiło walczyć o swoje razem – mówią organizatorzy. Podkreślają jednak, że nie chcą, aby marsz był polityczny. Mogą być hasła związane z marszem, mogą być flagi, ale nie chcemy emblematów politycznych – twierdzą organizatorzy Marszu Miliona Masek.

(red.)

IAR/aj

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook