30 października 2020

Marszałek dofinansował POCHÓD BOROWIAKÓW

1 min read

Specjalnego szału nie ma, ale dobre i te sześć tysięcy dla ludzi, którym zależy na zorganizowaniu kolejnego Historycznego Pochodu Borowiaków, tym razem, z większym rozmachem.

Tegoroczny pochód otrzyma wsparcie w wysokości 6 tys. zł w ramach dotacji na najważniejsze inicjatywy kulturalne naszego województwa

Towarzystwo Rozwoju Regionalnego „Promocja Borów Tucholskich” złożyło wniosek w otwartym konkursie ofert, ogłaszanym corocznie przez Urząd Marszałkowski w Toruniu. Było to możliwe dzięki porozumieniu władz powiatowych i gminnych, wspieranych przez organizacje pozarządowe. Wspólnie zdecydowano się na kontynuację tego wydarzenia, które stanowi ważną część obchodów Dni Borów Tucholskich – przypominając mieszkańcom lokalną historię i przyciągając turystów do Powiatu Tucholskiego.

Pozyskana dotacja nie zastąpi wolontarystycznego zaangażowania uczestników, bez którego organizacja Pochodu byłaby niemożliwa. Pomoże ona jedynie pokryć tę część kosztów, których nie da się uniknąć przy tak wielkiej imprezie.

__________________

(red.)

tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook