23 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Marszałek niczym ordynat Michorowski

2 min read

Bynajmniej, nie zajmiemy się w tym tekście kontynuacją „Trędowatej” Heleny Mniszkówny, a balem dobroczynnym, który pod auspicjami marszałka naszego województwa, zaplanowano 18 dnia stycznia w Toruniu. 

Nie mamy wątpliwości, pomimo wielkiego zadłużenia województwa, impreza dla wybrańców z pewnością się odbędzie. Ustalono przecież szczytny cel! Będzie wreszcie okazja omówienia w wąskim gronie  kwestii nieuchronnych zmian, w związku ze zbliżającymi się wyborami. Takie okazje do debat przy dobrym alkoholu, sprzyjają ustaleniu strategii działań,  idea warta jest każdej ceny i każdego pretekstu. Oczywiście, to tylko spekulacje, ale czy odbiegają od prawdy? Tego się z pewnością nie dowiemy, jak również tego, czy będzie to miało jakikolwiek związek z powstaniem tucholskiej obwodnicy. 

________oOo_________

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Izbicy Kujawskiej i Specjalnego Ośrodka Wychowawczego we Włocławku będą beneficjentami wpływów z Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego 2014. To najbardziej prestiżowe w naszym regionie wydarzenie tegorocznego karnawału odbędzie się 18 stycznia w reprezentacyjnych salach toruńskiego Dworu Artusa.

Do zabawy i zaangażowania w szczytnym społecznie celu zapraszają już po raz piąty marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki i małżonka gospodarza regionu Dagna Całbecka. Zaproszenia tradycyjnie rozprowadza honorowy komitet organizacyjny, w którym zasiadają działające publicznie panie oraz małżonki polityków i biznesmenów. Udział w balu oznacza wpłatę w wysokości 700 złotych od pary na konto zbiórki publicznej na rzecz wskazanych placówek. Przewidziano też aukcję wartościowych przedmiotów, przekazanych przez znane osobistości.

W tym roku bal odbędzie się w nowej formule. Współpracującemu z nami przy organizacji poprzednich Stowarzyszeniu Akademickiemu Ad Astra serdecznie dziękujemy, podobnie jak wszystkim którzy wcześniej wspólnie z nami wsparli związane z balem zbiórki pieniędzy  – podkreśla marszałek Całbecki.

Pieniądze zebrane podczas czterech poprzednich edycji imprezy trafiły do Hospicjum dla Dzieci Nadzieja w Toruniu, Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy, Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie oraz Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim w powiecie sępoleńskim.

Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych im. Księdza Karola Sterpi w Izbicy Kujawskiej i Specjalny Ośrodek Wychowawczy pod wezwaniem świętej Teresy od Dzieciątka Jezus we Włocławku są prowadzone przez polskie prowincje katolickich zgromadzeń księży orionistów i sióstr orionistek (Zgromadzenie Zakonne Małe Dzieło Boskiej Opatrzności i Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia).

Marszałkowski Bal Dobroczynny 2014 poprowadzą Maciej Orłoś i Jacek Beszczyński, do tańca zagra toruński Midnight Band. Obowiązują stroje wieczorowe.

________________________

(red.)

Fot. TOKiS – PRESS (KF)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook