21 października 2020

Marszałek w powiecie sępoleńskim

2 min read

Marszałek Piotr Całbecki złożył we wtorek (19 lutego) gospodarską wizytę w powiecie sępoleńskim. Gospodarz województwa spotkał się z młodymi mieszkańcami otwartych w ostatnich tygodniach dwóch kameralnych domów dziecka w Więcborku, odwiedził też więcborski szpital oraz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim. Był też czas na rozmowy z przedstawicielami władz powiatu sępoleńskiego oraz kierownictwem i personelem odwiedzanych placówek.

Uroczyste otwarcie dwóch „czternastek”, czyli kameralnych domów dziecka, z których każdy przeznaczony jest dla maksymalnie 14 młodych mieszkańców, odbyło się w Więcborku 25 stycznia. Każdy dom ma ponad 300 metrów kwadratowych powierzchni, dwuosobowe sypialnie, dobrze wyposażoną kuchnię, a także pokój rekreacyjny i dwie łazienki. W każdym jest też pokój i łazienka przystosowana dla osoby niepełnosprawnej. Marszałkowskie wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na realizację inwestycji to 1,4 miliona złotych. W całym regionie środki z Unii Europejskiej trafiły dotąd na utworzenie 31 tego typu instytucji (więcej).

 

Marszałek Piotr Całbecki złożył też wizytę w Szpitalu Powiatowym im. dr Adama Gacy i dr Józefa Łaskiego NZOZ w Więcborku. Placówka, która korzystała już ze wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego w poprzedniej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, przygotowuje się do realizacji kolejnej inwestycji współfinansowanej z naszego RPO.

 

Gospodarz regionu odwiedził także Dom Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim, placówkę w której powstały w ostatnim czasie dwa mieszkania chronione dla 9 seniorów. To miejsca przeznaczone dla osób, które nie wymagają całodobowej opieki ze strony placówki, ale potrzebują wsparcia ze względu na wiek, trudną sytuację życiową, niepełnosprawność lub chorobę. Zadanie było współfinansowane ze środków PFRON, a także naszego RPO – wsparcie z Unii Europejskiej na realizację tej inwestycji to 325 tysięcy złotych (więcej).

 

Wśród innych projektów z terenu powiatu sępoleńskiego współfinansowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 są także między innymi gruntowny remont i adaptacja budynku w Sępólnie Krajeńskim na siedzibę Warsztatów Terapii Zajęciowej (więcej), inwestycje z zakresu termomodernizacji budynków, modernizacja i rozbudowa sieci wodnokanalizacyjnych w gminach Wąwelno i Więcbork oraz przebudowa ulicy Przemysłowej w Sępólnie Krajeńskim, a także przebudowa i wyposażenie sali widowiskowo-kinowej w Centrum Kultury i Sztuki w stolicy powiatu. Lista projektów w ramach RPO na lata 2014-2020 realizowanych w powiecie sępoleńskim (oprócz tych przedsięwzięć na terenie powiatu trwa realizacja projektów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich).

 

Informacje o przedsięwzięciach zrealizowanych w latach 2007-2013 w powiatach nakielskim, sępoleńskim i tucholskim w wydawnictwach:


kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook