19 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO – POMORSKIEGO JUŻ WKRÓTCE ODWIEDZI TUCHOLĘ ?

2 min read

Głównym i najbardziej palącym problemem naszego powiatu jest kwestia doprowadzenia do porządku drogi wojewódzkiej 240. Wszyscy znamy jej stan, a sytuacja pogarsza się każdego dnia. Po najbliższej zimie, będzie jeszcze gorzej, co do tego, nikt chyba nie ma najmniejszych wątpliwości.

Ze stanu technicznego wspomnianej drogi zdaje sobie sprawę również Starostwo Powiatowe w Tucholi, które zabiega

Marszałek Województwa Kuj - Pom. Piotr Całbecki. fot. Facebook - profil marszałka.

o jej sprawny…, umówmy się – remont.

W tym celu Zarząd Powiatu, praktycznie wydeptał już ścieżkę do Torunia, tylko po to, aby spotkać się z panem marszałkiem. Są z tym problemy.

Piętnastego października w piątek wicestarosta, pan Zenon Poturalski, miał ponownie spotkać się z Marszałkiem województwa w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 240. Niestety, do spotkania nie doszło, szef województwa musiał pilnie wyjechać.

Jednak…, zapewniono naszego wicestarostę, że marszałek wybiera się do Tucholi, właśnie w tej sprawie. Daty przyjazdu jeszcze nie znamy, ale może okazać się, że w kluczowej dla mieszkańców sprawie, nastąpi swoisty przełom w myśleniu marszałka od czasów nieszczęsnej debaty w Tucholi, zorganizowanej przez UMiG w Książnicy Tucholskiej,  podczas której doszło do gwałtownej wymiany zdań pomiędzy stowarzyszeniem „S.O.S dla Tucholi”(którego działalność, obecnie, jest niewidoczna), a samym marszałkiem.

Przypomnijmy to wydarzenie.

Zbliża się więc okazja, aby pewne relacje zmienić i naprawić. Ciekawi jednak to, czy okazję do spotkania się z marszałkiem Całbeckim „wypracowaną” przez tucholskie starostwo, wykorzysta tucholski magistrat? To dobry czas na wyjaśnienie dawnych rozbieżności, potrzeba tylko dobrej woli obu stron, zwłaszcza, że to nie jest jeszcze czas wyborczego zacietrzewienia.

Prawdopodobnie, podczas wizyty, pan marszałek znajdzie chwilę dla lokalnych mediów, będzie więc okazja porozmawiać o przyszłości naszego miasta, gmin i powiatu.

_________________

(red.)

Fot. facebookowy profil marszałka, obecnie zdezaktywowany.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook