13 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Marszałek zaprasza do Szafarni

1 min read
W niedzielę (4 sierpnia) w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbędzie się spotkanie pod tytułem „Fryderyk Chopin taki, jakim był”, na który złożą się promocja książki „Fryderyk Chopin” i recital chopinowski.

 

Biografię kompozytora, autorstwa Adama Czartkowskiego i Zofii Jeżewskiej, przedstawi Krzysztof Jeżewski, poeta, pisarz, eseista,  syn i wnuk i autorów, który uzupełnił dzieło o najnowsze materiały oraz indeks.
Pozycja jest rodzajem reportażu opartego na wspomnieniach, przekazach pamiętnikarskich, artykułach prasowych i korespondencji. Próbuje przybliżyć osobowość kompozytora, jego życie młodzieńcze, emigrację, pracę pedagoga, uniesienia miłosne, opowiada o chorobie i śmierci. Wyróżnia się spośród niezliczonych publikacji o kompozytorze, należy do bestsellerów. Spotkanie poprowadzi Grażyna Blanc.
Promocji książki towarzyszyć będzie recital fortepianowy. W interpretacji Macieja Pabicha usłyszymy kompozycje Fryderyka Chopina. Będą to między innymi Polonez cis-moll op.26, Mazurki op. 33, Walce op.64, Balladę g-moll op.23 oraz cztery pieśni w opracowaniu Franciszka Liszta.
Serdecznie zapraszamy! 

Początek o 17. Bilety w cenie 15 i 20 złotych można nabywać przed koncertem w kasie Ośrodka Chopinowskiego po wcześniejszej rezerwacji (tel.: 56 682 79 30 /e-mail:osrodek@szafarnia.art.pl).

Na koncert można dojechać Chopin Busem z Torunia i Golubia Dobrzynia (Toruń: 15:30 – Teatr im. W. Horzycy od strony Wałów gen. Władysława Sikorskiego, 15:40 – Rubinkowo, przystanek przy markecie Obi; Golub-Dobrzyń: 16:30 – Starostwo Powiatowe, pl. 1000-lecia 25).

 

(red.)

Więcej informacji na: www.szafarnia.art.pl 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook