30 września 2020

Marszałkowskie dotacje na restaurację zabytków

1 min read

6,5 miliona złotych – tyle wynosi tegoroczne wsparcie samorządu województwa na projekty w dziedzinie ochrony dziedzictwa kulturowego Kujaw i Pomorza. Dotacje pozwolą na przeprowadzenie 186 przedsięwzięć rewitalizacyjnych i konserwatorskich w całym regionie. W czwartek (6 sierpnia) w Muzeum Etnograficznym w Toruniu marszałek Piotr Całbecki wręczył umowy o dofinansowanie projektów.

– Efekty naszego wieloletniego programu ochrony zabytków widać w całym regionie. Należy podkreślić zaangażowanie właścicieli i zarządców zabytkowych obiektów, którzy na co dzień troszczą się o nie, chronią przed zniszczeniem, zabiegają o dotacje. Odrestaurowane zabytki to nasz wspólny sukces – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Wśród wybranych do dofinansowania zadań są głównie prace konserwatorskie i restauratorskie w kościołach, w tym w świątyniach w niewielkich miejscowościach, a także w kompleksach pałacowo-dworskich, kamienicach i gmachach szkół.

Nas oczywiście interesuje nasz powiat, prezentujemy zestawienie i kwoty, a te niewielkie i co ważne i jednocześnie dziwne, nie dotyczą Tucholi. Dlaczego? Nie znamy odpowiedzi na to pytanie.


(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook