Marszałkowskie dotacje dla seniorów i lokalny akcent!

Z myślą o seniorach samorząd województwa przyznał wsparcie na realizację 26 imprez rekreacyjnych, zajęć aktywności fizycznej, wyjazdów i spotkań integrujących starsze pokolenie z młodszym. Na zadania publiczne realizowane przez organizacje pozarządowe trafiło w tym roku 90 tysięcy złotych.

– Starzenie się społeczeństwa jest faktem, podobnie jak to, że co trzecia starsza osoba w naszym regionie mieszka samotnie. To problem, z którym musimy się zmierzyć. Rolą samorządu województwa jest dostrzegać i wspierać wartościowe aktywności i działania organizacji pozarządowych, które wpisują się w nasze statutowe cele i których nigdy nie bylibyśmy w stanie zrealizować, gdyby nie zaangażowanie osób pracujących na co dzień w tych organizacjach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Na łącznie 26 imprez rekreacyjnych, spotkań i zajęć edukacyjnych przygotowanych z myślą o osobach starszych przekazaliśmy w tym roku 90 tysięcy złotych. Wśród organizacji, które otrzymały środki na realizację zadań są między innymi Fundacja Arka z Bydgoszczy, bydgoski oddział Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie (powiat świecki), Stowarzyszenie Porozumienie Chełmińskie i Fundacja Aktywizacji i Integracji w Nowem (powiat świecki).

 

Lista dofinansowanych projektów


(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

admin

Next Post

Tajniacy pogonili tucholskich kierowców

czw Lip 25 , 2019
Koniec świata, wszyscy nas pouczają, dyscyplinują, straszą, widać wyraźnie, że „Dobra, Socjalistyczna Zmiana” wchodzi przedwcześnie w nowy etap „wolności obywatelskiej”, rodem z czasów Gierka i Jaruzelskiego. Niestety, mapa wypadków w całej POLSCE zmusiła umiłowanych przywódców do tego, abyśmy jako populacja, nie wyginęli, jak dinozaury lub ptaki do-do, a ci skierowali […]

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook