22 października 2020

Marzenia, plany i ich realizacja – Aleksander Doba wziął udział w 50-tym Międzynarodowym Zimowym Spływie Kajakowym po Brdzie im. Jerzego Korka-zima 2015

3 min read

Szalone trzy dni już za nami. Owe „szaleństwo” było oczywiście wielką przyjemnością, a widok wielkiej grupy osób płynących kajakami robił wrażenie, bo oto właśnie rozpoczął się jubileuszowy, 50-ty Międzynarodowy Zimowy Spływ Kajakowy Brdą im. Jerzego Korka – zima 2015, pod patronatem Prezydenta Bydgoszczy.

Dodatkowym magnesem przyciągającym lokalnych i ogólnopolskich reporterów był pan Aleksander Doba – kajakarz, który aż dwukrotnie pokonał Atlantyk (więcej o sukcesach pana Olka tutaj), oczywiście, to zaledwie wycinek ( ale jakże spektakularny) jego sukcesów.

Organizatorami spływu byli:

 • ODDZIAŁ MIEJSKI PTTK BYDGOSZCZ
 • KLUB TURYSTYKI KAJAKOWEJ PTTK „BRACTWO WODNE”
 • KLUB TURYSTÓW PIESZYCH „PIĘTASZKI”

Organizacje wspomagające:

 • ALPOL GIPS Sp. z o.o. Końskie
 • Zarzšd Główny PTTK
 • Urząd Miasta Bydgoszcz
 • Zakłady Mięsne SKIBA
 • Zakłady Mięsne Debrzno
 • MAKANU – Bydgoszcz – sprzęt kajakowy – informacja w „Zaprzyjaźnione strony”
 • Spływem kierowali:

  Komandor – Krystyna Czerwińska – Instr. Rekr. Ruch. 7383/I/R/2002; Instr. PZK st.I
  V-ce Komandor – Kazimierz Przydatek Instr. Rekr. Ruch.
  Pilot początkowy – Jarosław Kowalczyk
  Pilot końcowy – Arkadiusz Ciak
  Ratownik – Michał Kurczycki
  Sekretariat – Bogumiła Czernij
  Lekarz – Barbara Radecka
  Logistyka – Arkadiusz Firek
  Transport – Janusz Czarnecki – Przod.Tur. Kaj. st.III
  Kierownik grupy pieszej – Wojciech Jagła

  W spływie udział wzięli pasjonaci, przyjaciele, miłośnicy kajakarstwa turystycznego. Pierwotnie zaplanowano udział aż 130 osób, a zwodowano aż 70 kajaków! Całość rozpoczęła się w czwartek 29 stycznia i trwała do 1 dnia lutego. Trasę zaplanowano z Mylofu do Piły, oczywiście całość miała charakter turystyczny i wypoczynkowy. Było co oglądać, jesteśmy przecież w centrum Borów Tucholskich, to jeden z najpiękniejszych terenów w Europie.

  Spływ odbywał się rzeką Brdą w  3 etapach:

  I etap 29.01.2015 r. Mylof – Nadolna Karczma
  II etap 30.01.2015 r. Nadolna Karczma– – Płaskosz
  III etap 31.01.2015 r. Płaskosz – –Piła Młyn

  Panowała wspaniała atmosfera, taką potrafią wytworzyć wokół siebie prawie wyłącznie „wodniacy”, a jeżeli dodać do tej grupy osobę naszego mistrza, pana Aleksandra Doby, wtedy wszystko staje się jasne. Jak wspomina w rozmowie…, czuje się młodym i ma kolejny wielki plan, który bez wątpienia się ziści. My w to wierzymy i będziemy wiernie kibicować człowiekowi, który nie uważa się za „wyczynowca”, a za… turystę! Pan Aleksander będzie gościem nadchodzących Dni Borów Tucholskich. TOKiS, odrobinę pomógł w realizacji tej świetnej propozycji, którą wystosował pan Burmistrz Tucholi. Bory Tucholskie mają wielu przyjaciół i ciągle ich liczba się zwiększa, a podobne imprezy powodują, że z każdym rokiem przybywa nam prawdziwych turystów, którzy kochają spokój, ciszę.

  Pozdrawiamy wszystkich uczestników pięknego spływu i zapraszamy za rok!

  Dobrze, co nam pozostaje? Najważniejsze! UWAGA! Zaczynamy!

  I nasza galeria fotografii, którą oczywiście można pobrać. Jak tego dokonać? To proste, kliknięcie jakiegokolwiek zdjęcia powoduje przejście do galerii w wyższej rozdzielczości, później umiejętności „kopiuj/wklej” wystarczają.

  ____________________

  (mrf.)

  Please follow and like us:
  Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
  RSS
  Follow by Email
  Facebook
  Facebook