30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Maurizio Conza i I Koncert Muzyki Organowej w Jeleńczu!

2 min read

Mamy prawdziwy wysyp wydarzeń kulturalnych. Dzisiaj odbył się koncert inauguracyjny w ramach V Festiwalu Muzyki Organowej w Tucholi, był wspaniały, ale już za dwa dni czeka nas I Koncert Muzyki Organowej w Jeleńczu! Tym samym spełnia się jedno z naszych wspólnych marzeń. I tak się stanie! Z pomocą nowych organów kościelnych, poznamy umiejętności Maurizio Concy z Włoch.

W środę 29.07.2015 r. o godz. 18.30 w kościele w Jeleńczu odbędzie pierwszy koncert muzyki organowej który zagra Maurizio Conca.  Jest absolwentem Konserwatorium im. G. Verdi w Turynie we Włoszech oraz studiów podyplomowych na Akademii Muzycznej w Gdańsku, pod kierunkiem prof. Peruckiego.

Od czternastego roku życia gra na mszach w parafiach we Włoszech. Do dnia dzisiejszego, kiedy tylko ma okazję wrócić w rodzinne

strony, pełni funkcję organisty w parafii w Rocca d’Arazzo. Także tu w Polsce miał okazję, by grać w kilku gdańskich parafiach.

We włoskich parafiach, w których grał, prowadził także chóry parafialne, dyrygował i uczył śpiewu. Sam także był członkiem kilku chórów, we Włoszech: Chór przy parafii San Secondo w Asti, którego dyrygentem był prof. G. Gai; chór przy Konserwatorium w Alessandrii, którego dyrygentem był prof. Berrini oraz w Polsce: chór akademicki „441 Hz” przy Akademii Muzycznej w Gdańsku, który prowadzi dr Anna Wilczewska.

Komponował muzykę zarówno organową, jak i chóralną. Pełnił funkcję organisty akompaniującego na mszach oraz koncertach wielu chórów (parafia San Secondo w Asti oraz Katerda w Asti).

Ma na swoim koncie koncerty w wielu parafiach włoskich i polskich, m.in.: Torino, Asti, Alessandria, Gdańsk, Bydgoszcz, Pasym, Jastarnia, Nysa. Ukończył kursy, które ugruntowały w nim umiejętność improwizacji muzycznej oraz interpretacji, przydatne podczas gry w kościele. Skończył także kursy dotyczące stylu romantycznego i barokowego w muzyce, także kościelnej. Konieczność przygotowywania wciąż nowego repertuaru koncertowego, pomaga mu w szybkim przyswajaniu nowych utworów muzycznych.

____________________

(red.)

Źródło do wiadomości redakcji.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook