25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

MEDAL ZA ZASŁUGI DLA OBRONNOŚCI KRAJU

2 min read

Z okazji Międzynarodowego Dnia Obrony Cywilnej, Wojewoda Ewa Mes nagrodziła szczególnie wyróżniających się w tej dziedzinie odznaczeniami państwowymi. Medal otrzymała m.in. Starosta Tucholski Dorota Gromowska.

Gratulujemy, ale…

Obchody 40-lecia Międzynarodowego Dnia Obrony Cywilnej zorganizowano w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1  im. Cypriana Kamila Norwida w Bydgoszczy.

Z terenu Powiatu Tucholskiego wyróżnieni zostali:

1)     p. Dorota Gromowska – Starosta Tucholski  – medalem brązowym

2)      p.  Jarosław Piotrowski –  pracownik Starostwa – medalem srebrnym

Obrona cywilna jest ważnym elementem społeczeństwa obywatelskiego, często niestety niedocenianym, wspierającym różne formy aktywności społecznej i zawodowej. Jest także ważnym elementem bezpieczeństwa systemu obronnego państwa, jako całości, odpowiadającej za bezpieczeństwo kraju, województwa, powiatu i gminy, gdzie bez zaangażowania ludzi realizujących w ten sposób swoje pasje i zainteresowania nie można byłoby wszystkich tych zadań wykonywać – powiedziała Wojewoda Ewa Mes.

Obrona cywilna jest systemem ochrony ludności, zakładów pracy i urządzeń użyteczności publicznej, dóbr kultury. W ramach OC ratuje się i udziela pomocy poszkodowanym w czasie wojny oraz współdziała w zwalczaniu skutków klęsk żywiołowych i katastrof.

 

Na podstawie informacji: strona internetowa Kujawsko- Pomorskiego Urządu Wojewódzkiego
w Bydgoszczy, fot. – Starostwo Powiatowe w Tucholi
Informację opracował Wydział Administracyjno – Gospodarczy

___________________________________

Oczywiście, gratulujemy wyróżnienia Naszej pani Staroście, jednak kilka spraw nie daje nam spokoju. Wyobraźmy sobie zupełnie hipotetyczna sytuację, oto właśnie wypowiedział nam wojnę Ekwador i do Tucholi zbliżają się pociski międzykontynentalne WC-1. Mieszkańcy są świadomi niebezpieczeństwa, gdzie można ich ukryć? Dobre pytanie…, już wkrótce poszukamy na terenie Naszego miasta schronów, które w razie sytuacji kryzysowej – „W” , są jedyną nadzieją na przetrwanie mieszkańców Tucholi.

 

(red)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook