31 października 2020

Miasto Moje a w Nim – wystawa zdjęć Andrzeja Drelicha

1 min read

Nie zjadła go trema, publiczność dopisała, a wiele ciepłych słów upewniło Andrzeja Drelicha w tym, że jego praca nie poszła na marne. Stało się. Wystawa prac została udostępniona publiczności.

Ostatni już raz gospodynią otwarcia wystawy w gościnnych wnętrzach Muzeum Borów Tucholskich była p. Lucyna Karnowska, która obecnie pełni już zupełnie inne obowiązki. Płynnie wprowadziła publiczność w świat dostępny nielicznym – fotografii. Dzisiejszym bohaterem dnia był zafascynowany urokami Tucholi Andrzej Drelich, który swoimi pracami udowodnił, że czasami warto docenić to, co się ma na wyciągnięcie ręki. On zrobił to perfekcyjnie, a całość utrwalił w pamięci cyfrowego aparatu fotograficznego. Złośliwy twierdzą, że to narzędzie nie ma duszy, bzdura! Liczy się człowiek i wyczucie, aparat jest wyłącznie narzędziem, równie dobrym jak pędzel.

Zaprezentowano 28 fotografii dużego formatu, są ciekawe, zatrzymują w czasie i przestrzeni codzienność. Drelich jest zafascynowany różnymi plenerami, ale tym razem dominują zdecydowanie postaci ludzi. To bohaterowie ginących i wyjątkowych zawodów. Staranne ustawienie aparatu owocuje wyjątkowymi ujęciami.

Wszystkie prace przekazane zostaną do Zakładu Aktywności Zawodowej, gdzie będą cieszyć oko rezydentów i gości. Świetny pomysł!

___________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook