26 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Miasto uczci rocznicę Powstania Warszawskiego włączeniem syren?

1 min read

Burmistrz Tucholi informuje, że w związku z 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia 2014 r. o godzinie 17.00 na terenie gminy Tuchola na jedną minutę zostaną włączone syreny alarmowe.

Dobre i to, choć ta wyjątkowa rocznica zasługuje na coś więcej, niż… hałas. Wokół powstania narosło wiele mitów, a każdego roku historycy i histerycy udowadniają, że był to samobójczy ruch powstańców. Delikatnie mówiąc, zachowują się niestosownie. O powstaniu pisaliśmy ledwie kilka dni temu, przygotowując się do uczczenia rocznicy inaczej… polecamy http://tokis.pl/?p=18956.

Prócz ryku syren, tucholanie przygotowują coś jeszcze, o czym władze miasta i powiatu nie mają nawet pojęcia. Piękna, obywatelska inicjatywa, godna naśladowania w całej Polsce, zwłaszcza w podłych  czasach, gdzie polityczna korupcja i hucpa, oraz żonglowanie polskimi symbolami, doprowadzono do granic absurdu! TOKiS – PRESS, jako jedyne, niezależne  medium zostało  o sprawie poinformowane z dużym wyprzedzeniem. Wspieramy takie akcje z przyjemnością.

_____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook