25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

"Między nami dobrze jest" już w piątek w tucholskim TOK-u!

2 min read

„Między nami dobrze jest”, to utwór dramatyczny Doroty Masłowskiej napisany na zamówienie Teatru Rozmaitości w Warszawie  i Schaubühne am Lehniner Platz w Berlinie, opublikowany 31 października 2008 przez wydawnictwo Lampa i Iskra Boża. Wydanie książkowe dramatu ilustrowane jest grafikami Marcina Nowaka. Tytuł sztuki pochodzi z utworu Tomasza Adamskiego[1].

Prapremiera odbyła się 26 marca 2009 na Międzynarodowym Festiwalu Autorów (Autorenfestiwal) w Berlinie, kooprodukcja TR Warszawa i Schaubühne am Lehniner Platz. Polska premiera odbyła się 5 kwietnia 2009 w Warszawie. Projekt został zrealizowany przy wsparciu programu Warszawa – Europejska Stolica Kultury 2016.

Sztukę reżyserował Grzegorz Jarzyna, scenografię opracowała Magdalena Maciejewska, kostiumy – Magdalena Musiał, reżyserią świateł zajęła się Jacqueline Sobiszewski, a opracowaniem muzycznym Piotr Domiński i Grzegorz Jarzyna. W przedstawieniu wystąpili: Danuta Szaflarska (Osowiała Staruszka na Wózku Inwalidzkim), Roma Gąsiorowska (Edyta), Maria Maj (Bożena), Magdalena Kuta (Halina), Agnieszka Podsiadlik (Prezenterka), Aleksandra Popławska (Mała Metalowa Dziewczynka), Katarzyna Warnke (Monika), Rafał Maćkowiak (Aktor), Adam Woronowicz (Reżyser), Lech Łotocki (głos z radia).

W 2010 sztukę tę, w przekładzie Jeremiego Bielawskiego i w reżyserii Natalie Ringler, wystawiano pod tytułem Metallflickan (Metalowa Dziewczynka) w legendarnym sztokholmskim teatrze Galeasen[2].

Między nami dobrze jest - SKAWANTERA już jutro (piątek 20 dzień kwietnia), będziemy mieli okazję obejrzeć tę sztukę w Tucholskim Ośrodku Kultury, na wielkiej scenie. Niezapomnianych wrażeń dostarczy nam teatr SKAWANTER. Sztuka rozpocznie się o godzinie 18:00, wstęp oczywiście jest wolny, tym bardziej koniecznie musimy to obejrzeć. A dla tych, którzy nie podołają codzienności, mamy niespodziankę…

 

Wystapią:
OLGA GOSTOMSKA
KAMIL TAJL
DOMINIKA GLINIECKA
JAGODA MÓWIŃSKA
ADRIANNA SZREIBER
MICHALINA LAMPARSKA

Inspicjent : MARTA KARNOWSKA
Reżyseria : KAROLINA ZIÓŁKOWSKA

 

Tokis poleca!

 

Przypisy

 

Dorota Masłowska: Między nami dobrze jest. Warszawa: Lampa i Iskra Boża, 2008, s. 2. ISBN 978-83-89603-60-9.

2 Historia według Masłowskiej podbija Szwecję. „Metro”, s. 16, 26-28 lutego 2010. Agora SA. ISSN 1642-8684.

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook