12 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Tucholi będzie miała nowy plac zabaw.

2 min read

Wielu mieszkańców z trudem lokalizuje najmniejsze osiedle mieszkaniowe w Tucholi. Zwykle było szare, brudne i zaniedbane. Kiedy w sąsiedztwie powstawały nowe bloki mieszkalne, MSM „smołowała” dachy i tak od lat.

Swoją drogą, to fenomen, że nie powstała tutaj wspólnota mieszkańców, a pokutują czasy, kiedy duch filmowego „Anioła” ( z filmu „Alternatywy 4”) panuje tutaj niepodzielenie ginąc w niemocy spółczesności mówiąc: nie mam, nie dam, brak funduszy.

Coś jednak się zmieniło na lepsze, bloki MSM odrobinę zmieniły kolory i tynki, zamożniejsi mieszkańcy ocieplili za swoje pieniądze fragmenty murów, wykorzystując jedną z „wiejskich” firm murarskich, które powinny pracować może na… Kamczatce zdobywając kolejne szczeble wiedzy murarskiej, zanim cokolwiek „ukleiły” w Tucholi. Obecnie „mrówkowce” wyglądają jak źle dopasowane klocki Lego i tak zapewnie zostanie na kolejne 70 lat.

Jednak w otoczeniu blokowiska powstaje coś zupełnie nowego. Jest nadzieja, że okoliczne dzieci przestaną obijać piłkami samochody mieszkańców, ponieważ powstaje obiekt przeznaczony wyłącznie dla nich – unijny plac zabaw.

Oczywiście nie ma gwarancji na to, że nowy piach nie będzie wykorzystywany przez lokalne psy i koty, których właściciele uwielbiają takie miejsca. Robotnicy właśnie montuja urządzenia do zabawy, nie śpieszą się, bo i po co? Pieniądze unijne, czyli…, „czy się stoi, czy leży…”. Obecnie podparci na łopatach z wielkim zainteresowaniem wpatrują się w ruch na lokalnym rondzie, może liczą na jakieś „atrakcje”? Nie brakuje ich w tym miejscu.

Kiedy plac zabaw będzie ukończony, specjalne zasługi popłyną w stronę pana Burmistrza Tucholi, który pochylił się nad sprawą jak zawsze skutecznie.  Ciekawe, ile to miejsce wytrzyma, zanim zostanie zdewastowane i to nie przez dzieci?

 

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook