26 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Miejskie Centrum Lekarskie informuje…

3 min read

Szanowni Pacjenci

TELEPORADA

W związku z epidemią COVID-19 informujemy,
że aby zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa preferowaną formą kontaktu
z lekarzem jest rozmowa telefoniczna w ramach teleporady.
Aby uzyskać możliwość rozmowy z lekarzem prosimy dzwonić do poradni. Zostanie zarejestrowana teleporada a lekarz oddzwoni do pacjenta w określonych godzinach.Dzięki teleporadzie istnieje możliwość przepisania e-recepty, wystawienia e-zwolnienia, wydania zaleceń dotyczących innych spraw. Dopiero w sytuacji gdy lekarz w trakcie rozmowy uzna, że wizyta jest niezbędna, umówi pacjenta do poradni na wizytę.
W związku z epidemią COVID-19 wprowadza się na terenie Miejskiego Centrum Lekarskiego zakaz  odwiedzin lekarzy przez przedstawicieli firm farmaceutycznych od dnia 12.03.2020 do odwołania.
DODATKOWY ZASIŁEK OPIEKUŃCZY Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje na czas opieki nad dzieckiem w związku
z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły z powodu COVID-19.
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom lub opiekunom prawnym dzieci, którzy:
⇒ opiekują się dzieckiem poniżej 8. roku życia,
⇒ są objęci ubezpieczeniem chorobowym (np. pracownikom, zleceniobiorcom, przedsiębiorcom).

ZUS stworzył wzór oświadczenia można pobrać na stronie internetowej ZUS,które należy wypełnić w przypadku ubiegania się o zasiłek opiekuńczy i złożyć do swojego płatnika składek np. pracodawcy,zleceniodawcy.Informacja  dla  pacjentów  dot. placówek  na  terenie  województwa kujawsko-pomorskiego, do których można zgłosić się w przypadku podejrzenia infekcji spowodowanej koronawirusem Pacjent z objawami infekcji (gorączka,kaszel, duszność), który w ostatnich 14
dniach wrócił z zagranicy lub przebywał w bliskim kontakcie
z osobą zakażoną koronawirusem powinien niezwłocznie zgłosić się (bez skierowania) na Oddział Obserwacyjno-Zakaźny:


1) NZOZ „NOWY SZPITAL SP. Z O.O.” PROWADZONEGO PRZEZ NOWY SZPITAL  SP. Z O.O.   w Świeciu ul. Wojska Polskiego 126 2) WOJEWÓDZKIEGO SZPITALA OBSERWACYJNO-ZAKAŹNEGO IM.TADEUSZA BROWICZA w Bydgoszczy ul. Św. Floriana 12 (dot. również dzieci3) WOJEWÓDZKIEGO SZPITALA ZESPOLONEGO IM.L. RYDYGIERA w Toruniu  ul. Św. Józefa 53-59


WAŻNE!Telefoniczna   Informacja  Pacjenta800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informację  o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.Konsultanci poinformują Cię:- czym jest koronawirus-  jak się zabezpieczyć przed koronawirusem- co zrobić, gdy wracasz z kraju, w którym zdarzyły się przypadki zakażenia koronawirusem i masz wątpliwości co do swojego stanu zdrowia – gdzie znajdziesz najbliższą placówkę inspekcji sanitarnej lub oddział zakaźny szpitala oraz dowiesz się jak się z nimi skontaktować – gdy będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości związane z postępowaniem w sytuacji podejrzenia zakażania koronawirusem.Połączenie z Telefoniczną Informacją Pacjenta jest bezpłatne, a z konsultantami porozmawiasz przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

W celu otrzymania e-recepty drogą elektroniczną:

  1. Załóż bezpłatnie PROFIL ZAUFANY.
    Profil zaufany to Twój podpis elektroniczny, dzięki niemu możesz korzystać z Internetowego Konta Pacjenta (IKP).  Jak założyć Profil Zaufany:

a) online, przez swoje internetowe konto w banku, b) osobiście w urzędzie (będziesz potrzebować dowodu tożsamości)- zarejestruj się w serwisie pz.gov.pl, udaj się do punktu potwierdzającego, np. do: urzędu gminy/skarbowego (masz na to 14 dni od momentu rejestracji).

  1. Zaloguj się do INTERNETOWEGO KONTA PACJENTA (IKP) przy pomocy Profilu Zaufanego na www.pacjent.gov.pl. W zakładce „Moje konto” wybierz rodzaj powiadomień: SMS lub e-mail (albo jedno i drugie).
  2. Teraz możesz otrzymywać e-recepty drogą elektroniczną.

 Jak działa e-recepta
źródło: nfz-lodz.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook