11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Mieszkańcy Bladowa są wdzięczni Burmistrzowi za nową ścieżkę rowerową.

2 min read

Mieszkańcy Bladowa są wdzięczni do tego stopnia, że po dożynkach, które odbyły się właśnie tam, ledwie kilka dni temu i dzisiaj naszego Burmistrza bolą… plecy. Spokojnie, nie było rękoczynów, a przyjazne poklepywanie:)

Choć nie musiał, zrobił to dla tej społeczności, tym samym częściowo wszedł w kompetencje marszałka, który nad tym odcinkiem DW 240-stki już dawno położył krzyżyk. Jakoś udało się pozyskać pieniądze, przy wsparciu innej jednostki i już powstaje – nowa ścieżka dla pieszych i rowerzystów. Koniec z niepotrzebnymi tragediami, wreszcie na tym odcinku niebezpiecznej drogi zrobi się… spokojnie. I gdyby jeszcze udało się tam stworzyć zatoki dla radiowozów, to może przyspieszanie na długiej prostej, przeszłoby do archiwum X.

TOKiS – PRESS odwiedził dzisiaj dzielną załogę z Chełmna (pozdrawiamy), która chyba wzorem innej ekipy budującej promenadę Głęboczka, pracuje, aż miło. Nawet oni są przerażeni ruchem na tym odcinku,czasami boją się pracować, ale strach trzeba zwalczyć, bo ludzie czekają i… już pojawiają się na ścieżce ,która jest jeszcze w budowie.

Całość inwestycji to 2,5 kilometra, docelowo ścieżka zakończy się przy skrzyżowaniu Chojnickiej i Czerskiej, czyli ktoś pomyślał, niestety, jest tam również słaby punkt,ale to materiał na osobny tekst, który wkrótce powstanie.

Inwestycja prowadzona jest w dobrym tempie i bardzo solidnie, przy odrobinie szczęścia, za miesiąc, będziemy mogli pokazać ją z lotu ptaka, będzie na co popatrzeć. Niestety, za czas jakiś pojawią się zapewne prośby o oświetlenie nowej ścieżki. Trochę szkoda, że nasz pomysł ze ścieżką fosforyzującą w nocy upadł,może byłoby równie szybko i taniej. Z pewnością na oświetlenie trzeba będzie zaczekać.

Obejrzyjmy inwestycję.

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook