Mieszkańcy kontra „rajdowcy”

pobraneJedną z piękniejszych i wyjątkowo spokojnych ulic w Tucholi jest Ogrodowa. Trochę na uboczu, mieszkańcy świetnie się czują w tym miejscu, jest trochę jak na wsi, a jednocześnie w mieście.

Niestety, od czasu, kiedy dokonano kompleksowego remontu jezdni, wszystko się zmieniło i to niekoniecznie na lepsze. Nawet w tym spokojnym dotychczas miejscu pojawili się miłośnicy szybkiej, a nawet brawurowej jazdy  pojazdami rodem z głębi piekieł.

Pisk opon, czarny ślad na bruku i osiągnięcie zawrotnej prędkości na krótkim odcinku, przywołuje tylko jedno wrażenie – wyścigi na ćwierć mili. Młodzi, tryskający testosteronem kierowcy, metodami zaczerpniętymi z „Szybkich i wściekłych” testują swoje auta, zagrażając ludziom starszym i dzieciom, które dotychczas czuły się tutaj bezpiecznie. Ulica lekko skręca, to utrudnia widoczność, w każdej chwili ktoś może pojawić się przed maską pędzącego samochodu, a ponieważ w większości to stare graty, hamulce mogą zawieść. Co wtedy? Scenariusz może być tylko jeden.

Ogrodowa zimą

O czym myślą mieszkańcy? O niewielkiej inwestycji – progach zwalniających, które w prosty sposób można przymocować do nawierzchni. Prawdopodobnie radny – przedstawiciel tej społeczności otrzyma petycję w tej sprawie, może warto zapobiec „papierkowej robocie” i zawczasu włączyć to zdanie do planu budżetowego miasta?

Poddajemy pod uwagę władzom gminy, jednocześnie gorąco namawiając naszych policjantów do częstszych odwiedzin tego miejsca w godzinach popołudniowych

________________________

(red.)

admin

Next Post

Przy ulicy Cegielnianej w Tucholi dojdzie wkrótce do wypadku? Uszkodzony właz studzienki!

czw Sty 2 , 2014
Ulica Cegielniana w Tucholi – miejsce jak z nocnego koszmaru, wszystkich mieszkańców sąsiadujących z drogowym upiorem. To właśnie tam odbywa się ruch tranzytowy wielkich pociągów drogowych, które niszczą nie tylko ich domy, ale również rujnują tucholskie ulice.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook