5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Mieszkańcy Łosin – Kurcze, ul. ks. K. Kreffta i ul. Garbary w Tucholi oraz ul. Sosnowej w Raciążu DOCZEKAJĄ SIĘ WRESZCIE REMONTU swoich arterii!

2 min read

To już pewna informacja.

W najbliższym czasie rozpoczną się prace przy przebudowie dróg na terenie gminy Tuchola, które zostały uszkodzone w wyniku zeszłorocznej nawałnicy. Są to: droga relacji Łosiny – Kurcze (tzw. droga na Koślinkę), ul. ks. K. Kreffta i ul. Garbary w Tucholi oraz ul. Sosnowa w Raciążu. Łączna wartość inwestycji wyniesie nieco ponad 2 miliony złotych. 80% kosztów pokryje dofinansowanie ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

„Zdajemy sobie sprawę, że część tych inwestycji obejmuje centrum miasta i jest to zawsze wyzwaniem, bo nie da się uniknąć utrudnień w ruchu. Zapewniam jednak, że dołożymy wszelkich starań, aby te uciążliwości były jak najmniej dotkliwe. Zwracam się więc przede wszystkim do naszych mieszkańców o wyrozumiałość, bo z pewnością efekt przeprowadzonych prac będzie tego wart” – podkreśla burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

Dodajmy, że plac budowy został już przekazany wykonawcom, a zakończenie wszystkich inwestycji jest przewidywane nie później niż do końca listopada br.

Na drodze na Koślinkę powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa wraz z połączeniem z drogą wojewódzką. Wykonawcą tego zadania będzie Zakład Sprzętowo–Transportowy Czesław Pawłowski z Tucholi. Koszt tej budowy to 855.875,89 zł.

Nowy dywanik asfaltowy zyskają też ulice ks. Konstantyna Kreffta i Garbary w Tucholi. Zakres prac obejmuje sfrezowanie istniejącej nawierzchni, wyregulowanie urządzeń i ułożenie dwóch warstw masy asfaltowej. Zadanie to wykona Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „SOLO” Tomasz Koczyński z Tucholi. Według zapewnień firmy, roboty rozpoczną się jeszcze we wrześniu.
Z uwagi na planowane zamknięcie tych ulic opracowywany jest projekt czasowej organizacji ruchu. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.
Wartość inwestycji wyniesie 495.991,47 zł.

Przebudowy doczeka się również ul. Sosnowa w Raciążu. Droga wraz z łącznikiem do ul. Wrzosowej zyskają nową nawierzchnię z betonowej kostki brukowej. Wykonane zostaną również zjazdy do nieruchomości.
Wykonawcą robót będzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „SOLO” Tomasz Koczyński z Tucholi, które zrealizuje to zadanie za kwotę 695.651,74 zł.


(red.)

tuchola.pl

Fot. TOKiS – PRESS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook