4 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Mieszkańcy Małego Mędromierza wzięli sprawy w swoje ręce, wszystko z myślą o dzieciach.

3 min read

Mieszkańcy uroczego Małego Mędromierza mają dosyć stagnacji, nie oglądając się na humory lokalnego sołtysa, przejęli inicjatywę i stworzyli i to dosłownie…, „coś z niczego”. Postanowili, że własnym sumptem zadbają o to, aby ich dzieci miały piękne wspomnienia z ferii. Zorganizowali pociechom zimowisko jedyne w swoim rodzaju.

Dzisiaj w niedzielę (24.01) w wiejskiej świetlicy w cieple kominka, odbył się  finał zimowiska, połączony z wyjątkowym DNIEM BABCI I DZIADKA.  Inicjatorów pomysłu było troje, postawili sobie kilka celów i wszystkie zrealizowali. Z pomocą nadeszli lokalni i tucholscy sponsorzy, pojawili się ludzie dobrej woli, którzy woleli pozostać anonimowi. Oto przykład społeczeństwa obywatelskiego, a wszystko z myślą o dzieciach.

Poznajmy szczegóły piórami organizatorów pań: Magdaleny Drejarz, Beaty Rode oraz Wiesława Szołtuna.

Zimowisko rozpoczęło się wspólnym wyjazdem na przedstawienie do Tucholskiego Ośrodka Kultury. Oprócz przedstawienia na dzieci czekały również gry i zabawy, jak i emocjonujące konkursy. Każdy dzień zimowiska miał swój odrębny temat i charakter. A co za tym idzie, każdego dnia na uczestników czekała moc atrakcji i wrażeń. Dzieci miały okazję poznać pracę strażaków, przejechać się wozem strażackim na sygnale.

Gościliśmy także u siebie przedstawicieli tucholskiej policji, którzy zdradzili nam jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Podczas czwartkowego spotkania wszyscy poznaliśmy zasady przygotowania zdrowego śniadania i takie też mieliśmy okazję sobie przygotować. Jednak to nie wszystko.

Podczas zimowiska był czas także na gry, zabawy, prace plastyczne i na przygotowanie krótkiego przedstawienia dla naszych Babć i Dziadków, z okazji ich święta. Miłym zaskoczeniem dla uczestników okazała się także wizyta Pana Burmistrza Tadeusza Kowalskiego w naszej świetlicy. Pan Burmistrz obdarował nas upominkami, za co dziękujemy! W sobotę przyszedł czas na wspólne biesiadowanie.

Dlatego razem z naszymi rodzinami zgromadziliśmy się na mędromierskim boisku, by przy ognisku w zimowej aurze wspaniale się bawić. Były kiełbaski, ciepła herbata, słodycze. Jednak największą atrakcją dla małych i dużych był kulig i szaleństwo na sankach. Zimowiskowy tydzień zakończyliśmy 24.01.2016 wspólnym świętowaniem Dnia Babci i Dziadka.

Dzieci przedstawiły krótki montaż słowno-muzyczny, który wywoływał na twarzach dorosłych uśmiech radości i zdumienia. Następnie przyszedł czas na oficjalne podziękowania, uściski, prezenty. Obdarowani w tym dniu zostali wszyscy. Mamy nadzieję, że taki czas, takie dni będą teraz tradycją w naszej małej ojczyźnie, jaką jest Mały Mędromierz.

***

Mały Mędromierz udowodnił, że kiedy są chęci i jest pomysł, można przenosić góry. WIELKIE BRAWA,również od naszej redakcji, która przygotowała dla wszystkich mieszkańców tej pięknej miejscowości, małą niespodziankę.

Oto ona.

Galeria do pobrania – pamiątka dla wszystkich.

Zimowisko dla dzieci w Małym Mędromierzu 18-24.01.2016

_________________

(red.)

Materiały własne

Materiały przekazane przez organizatorów.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook