22 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Mieszkańcy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie rozboju (zapis wideo)

1 min read

Wczoraj (8.05) późnym wieczorem  dyżurny tucholskich policjantów został powiadomiony o tym, że dwóch obywateli zatrzymało mężczyznę podejrzewanego o rozbój. Była tam nasza kamera.

Wysłani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna przed chwilą wszedł do pobliskiego marketu i grożąc nożem pracownicom tego sklepu zażądał od nich pieniędzy.

Jednak dzięki zdecydowanej postawie ekspedientek oraz wejściu do sklepu dwóch mężczyzn napastnik został spłoszony. Wówczas  próbował ratować się ucieczką. Mężczyźni nie zastanawiając się ani chwili pobiegli za  rozbójnikiem, bardzo szybko go zatrzymali i o zdarzeniu powiadomili policję. Zatrzymanym okazał się 44-letni mieszkaniec Tucholi. Mężczyzna był pijany, trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli nóż z kilkunastocentymetrowym ostrzem, którym posługiwał się mężczyzna podejrzewany o usiłowanie  rozboju.  Zatrzymany dzisiaj  będzie składał wyjaśnienia. O jego dalszym losie  zadecyduje prokurator i sąd. Policjanci będą wnioskować o tymczasowe aresztowanie. Za rozbój z niebezpiecznym narzędziem grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Na szczególne uznanie zasługuje postawa dwóch mieszkańców naszego powiatu, którzy  wykazując się odwagą i obywatelską postawą zatrzymali uciekającego przestępcę.

____________

(red.)

Mat. policyjne

Materiał filmowy TOKiS – PRESS PATROL – jesteśmy wszędzie.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook