13 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Mikołaj odwiedził tucholską komendę. Dräger DrugTest 5000 i latający Inspire 1 Pro wchodzą do służby

2 min read

Od chwili złożenia prośby do jej realizacji minęło niewiele czasu i wreszcie są!

Od wczoraj (13 grudnia) tucholscy mundurowi posiadają nową broń do walki z przestępczością narkotykową, a także bezzałogowy statek powietrzny.

Podczas wczorajszego spotkania wigilijnego w tucholskiej komendzie Policji nie obyło się bez prezentów. Wszystkie samorządy powiatu tucholskiego wspólnie przekazały na ręce nadkom. Wiesława Gapy Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi urządzenie Dräger DrugTest 5000. Jest to wysokiej klasy urządzenie wskazujące na zawartość narkotyków w organizmie. Co najważniejsze daje możliwość potwierdzenia w ciągu kilku minut, w każdym miejscu powiatu tucholskiego (urządzenie mobilne) czy dana osoba jest pod wpływem narkotyków, a także czy dana substancja zawiera takie środki.
.

.

Drugi prezent to dron Inspire 1 Pro przekazany przez Tadeusza Kowalskiego Burmistrza Tucholi. Jest to bardzo zaawansowany kompletny quadcopter. Wyposażony został we wszystkie najnowsze technologie. Dzięki takiemu zabiegowi zapewniona jest wysoka stabilność podczas manewrów w powietrzu. Statek wyposażony jest w kamerę wysokiej rozdzielczości, a operator ma do dyspozycji wyświetlacz o wysokiej jasności umożliwiający prace nawet przy dużym nasłonecznieniu. Sprzęt będzie miał szerokie zastosowanie w służbie, między innymi ułatwi funkcjonariuszom działania związane z poszukiwaniem osób zaginionych, w szczególności w trudnym terenie.
.

.

***

Od redakcji.

Cieszymy się wraz z Wami. Samorządowcy, dobra robota!


(red.)

KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook