19 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Miliony do wzięcia na „małe projekty”. Czy tucholskie LGD weźmie udział w tej szansie?

2 min read
Prawie 14,5 miliona złotych pozostało jeszcze do zakontraktowania w puli środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przeznaczonych na realizację tzw. „małych projektów”. Urząd Marszałkowski przekazuje wsparcie za pośrednictwem działających w naszym regionie lokalnych grup działania.

m23.rada ekonomiczna - pieniądze

– Dzięki pieniądzom z PROW zrealizowano mnóstwo operacji, które bez dofinansowania nigdy nie zaistniałyby na mapie kujawsko-pomorskiego. Gorąco zachęcam do aplikowania o kolejne wsparcie – mówi marszałek Piotr Całbecki.„Małe projekty” to przedsięwzięcia wpisujące się w lokalne strategie rozwoju, służące rozwojowi obszarów wiejskich i realizowane dzięki środkom w ramach Osi Leader PROW 2007-2013. Ze wsparcia korzystają między innymi przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, samorządy lokalne i związki wyznaniowe. Zakres pomocy obejmuje między innymi organizację szkoleń, imprez kulturalnych i sportowych, remonty świetlic wiejskich, budowę małej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, promowanie dziedzictwa krajobrazowego i przyrodniczego, remont i wyposażenie muzeów, urządzenie miejsc pamięci oraz wykorzystanie energii odnawialnej.O wsparcie „małych projektów” można się ubiegać w ramach konkursów ogłaszanych przez lokalne grupy działania (LGD). To partnerstwa skupiające przedstawicieli sektora publicznego, prywatnego i gospodarczego. W swoich lokalnych strategiach rozwoju zapisały różnorodne przedsięwzięcia uwzględniające potrzeby konkretnych lokalnych społeczności, służące integracji i identyfikacji z miejscem zamieszkania. Mapa LGD w województwie kujawsko-pomorskim tutaj, kontakt do LGD tutaj.

Do tej pory w ramach małych projektów podpisano 923 umowy na łączną kwotę 15,8 miliona złotych. Wsparcie trafiło między innymi na zakup instrumentów i strojów dla Orkiestry Dętej ze Służewa w gminie Aleksandrów Kujawski, zakup strojów folklorystycznych dla członków „Zespołu Wierzchosławiczanki” w gminie Gniewkowo, budowa placów zabaw w Radoszkach, Grążawach, Łaszewie i Nowych Świerczynach w gminie Bartniczka, budowa centrum rekreacyjno-sportowego w Mysłakówku w gminie Tłuchowo, opracowanie i wydanie przewodnika turystycznego powiatu nakielskiego oraz organizacja IX Krajeńskiego Rajdu Samochodowego.

Lista wszystkich przedsięwzięć tutaj.

Do zakontraktowania w ramach „małych projektów” pozostała jeszcze pula prawie 14,5 miliona złotych, obejmująca zarówno wnioski o wsparcie w trakcie weryfikacji, ogłoszone już nabory oraz planowane konkursy.

W najbliższym czasie nabory wniosków planują ogłosić:

  • Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej”,
  • Lokalna Grupa Działania „Czarnoziem na Soli”,
  • Lokalna Grupa Działania „Trzy Doliny”,
  • Lokalna Grupa Działania „Zakole Dolnej Wisły”,
  • Fundacja „Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego”.

____________________

(red.)

Źródło: kujawsko-pomorskie.pl

Fot. Toruń nocą (Dwór Artusa) TOKiS – PRESS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook