15 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Minister Rafalska przyjedzie do Tucholi?

2 min read

Tak wynika z bardzo dobrej i merytorycznej wypowiedzi Starosty Tucholskiego, pana Michała Mroza. W podobnym tonie, podczas piątkowego spotkania z seniorami w Lubiewie, wypowiada się jeszcze jeden z zaproszonych, ważnych gości.

Podobno ta wizyta ma związek z kończącym się projektem, zakończonym pełnym sukcesem, dotyczącym gospodarstw opiekuńczych w które w martwym turystycznie zmieniły się okoliczne gospodarstwa agroturystyczne .

Właśnie w Lubiewie, Pan Starosta, wprost ze sceny lokalnego GOK-u, dokonał ciekawego podsumowania całości projektu „zielonych gospodarstw”, gdzie miał pewne prawo do tego, aby pochwalić się tym sukcesem, na który, co podkreślił kilka razy, patrzy  reszta samorządowej Polski. Z pewnością, ten sukces został zauważony w Warszawie, czego potwierdzeniem będzie zbliżająca się wizyta minister rodziny, pracy i polityki społecznej w rządzie Beaty Szydło i obecnie Mateusza Morawieckiego – Pani Elżbiety Rafalskiej.

Niech przyjedzie, niech zobaczy, jak się to robi w naszym powiecie. My wiemy jedno, na początku do pomysłu odnosiliśmy się z wielką rezerwą, ale zupełnie niepotrzebnie, wyszło doskonale, zyskały wszystkie strony uczestniczące w projekcie. Najbardziej jednak cieszy autentyczna radość ludzi starszych, którzy wreszcie wyszły z domu i poczuły się potrzebne. Nawiązane zostały znajomości, nawet przyjaźnie i to jest wspaniałe w dodatku ta niepowtarzalna, domowa atmosfera, możliwość korzystania z przeróżnych atrakcji, a wszystko to dostosowane do wieku, możliwości, stanu zdrowia i chwilowego samopoczucia, teraz możemy jasno powiedzieć słowami znanej, satyrycznej piosenki: „(…) wesołe jest życie staruszka…”.

TOKiS odwiedził jedno z takich gospodarstw w Bysławiu i do dzisiaj jesteśmy pod wielkim wrażeniem.

Brawa dla organizatorów, władz samorządowych, brawa dla właścicieli gospodarstw i serdeczne pozdrowienia dla uczestników, którzy jak wiemy, czekają na ciąg dalszy.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook