27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Minister Szyszko nie lubi szyszek, więc dlatego trwa masowe wycinanie drzew?

2 min read
I kolejny bubel prawny „dobrej zmiany” , tym razem w roli kata drzew, występuje wielce zasłużony na polu niszczenia rodzimej przyrody. minister Szyszko.

Minister dał się poznać od najgorszej strony podczas boju ekologów o Rospudę, którą minister chciał zwyczajnie unicestwić. Wymówką była nowa inwestycja drogowa. Minęło kilka lat i ten sam ministerialny szkodnik zaczął masowo mordować zwierzęta leśne. Po drodze było wykończenie jednej z najlepszych na świecie stadnin, a teraz nadszedł czas na drzewa.

Znalezione obrazy dla zapytania masowa wycinka drzew tokisOd początku roku obowiązują zliberalizowane przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach. Zgodnie z nimi zezwolenie na wycinkę nie jest potrzebne w przypadku drzew lub krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Ministerstwo Środowiska podkreśla, że aby można było usunąć drzewo bez kontroli administracyjnej muszą zostać spełnione jednocześnie oba te warunki. W rzeczywistości trwa masowy wyrąb wszystkiego, co się da.
Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikają miejskie skwery, przydrożne drzewa itd. jak podaje jedna z dużych stacji telewizyjnych, proceder trwa również w Borach Tucholskich ( jeżeli to prawda prosimy Czytelników o fotografie i określenie miejsc wyrębu – tokistuchola@gmail.com).
Wątpliwości nie ma nawet szef PiS-u, który twierdzi, że za całą sprawą kryje się jakieś lobby. O usunięciu Szyszki nie ma mowy, ponieważ jest protegowanym znanego redemptorysty z Torunia, który w chwili obecnej znajduje się na 87 miejscu listy najbogatszych Polaków.
Partyjna, PiS-owska klika, podobnie, jak wszystkie wcześniejsze, brnie w bezsens każdego dnia, aż nadszedł czas na nasz największy skarb – drzewostany. Kto na tym wszystkim już zarobił fortunę? To jeszcze jest tajemnicą, ale nie będzie ona trwała wiecznie.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook