1 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Minister Zalewska we Włocławku

2 min read

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uczestniczyli  w regionalnej konferencji pn. „Dobra Szkoła”, która odbyła się we Włocławku. W spotkaniu wzięło  udział blisko 400 przedstawicieli samorządów, szkół oraz rodziców.

Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa, na której podsumowano wydarzenie. Dzisiejsze spotkanie we Włocławku jest kolejnym wydarzeniem w ramach konsultacji wynikających ze zmian w systemie edukacji. Jest to spotkanie wyjątkowe, gdyż  gościmy na nim minister edukacji Annę Zalewską. Wprowadzając reformę edukacji prowadzimy szerokie konsultacje. W naszym województwie gościliśmy już czterokrotnie ministrów resortu edukacji. Jako wojewoda powołałem również zespół do współpracy z samorządami przy opracowywaniu uchwał i wdrażaniu założeń nowego systemu edukacji. Dodam tylko, że na chwilę obecna wpłynęło i zostało poddanych analizie 59 uchwał od samorządów z regionu – mówił w trakcie spotkania z dziennikarzami wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Od 9 stycznia czyli od momentu podpisania przez prezydenta ustaw wprowadzających reformę edukacji rozpoczęły się prace mające na celu wdrożenie reformy. Rzadko spotykane zjawisko praca nad ustawą, a jednocześnie 1500 spotkań w terenie: wizytatorów, kuratorów i wojewodów, którzy wspierali tę dyskusje nad prawem oświatowym. To nie tylko determinacja polskiego rządu, ale w tej chwili kilka tysięcy osób pracujących nad wdrażaniem reformy – mówiła minister Anna Zalewska.

W trakcie spotkanie z dziennikarzami szefowa resortu edukacji zadeklarowała wspieranie samorządów w wyposażaniu szkół oraz premiowaniu mniejszych placówek. Dążymy, i w tę stronę zmierza analiza subwencji oświatowej, do jednej zmiany. To nie wyzwanie XXI wieku, ale norma i standard, który wreszcie powinien w Polsce zafunkcjonować. Jesteśmy jednym z nielicznych na świecie krajów, gdzie mamy 2 zmiany. Chcemy w taki sposób policzyć pieniądze, by  premiować małe szkoły, jednozmianowość i małe klasy, po to żeby dzieci czuły się bezpiecznie – dodała minister.


bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook