30 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Minister Zalewska dotrze wreszcie do Włocławka?

2 min read

O Pani Minister można pisać bez końca, na sam dźwięk jej nazwiska większość samorządowców dostaje drgawek, a nauczyciele spazmów. Być może obyłoby się bez tych wrażeń i wyrażeń, gdyby konsultacje z zainteresowanymi, odbyły się przed podpisaniem reformy oświaty przez pana Prezydenta.

Dokładnie tego dnia, kiedy głowa państwa złożyła swój „autograf” na dokumencie, pani minister Zalewska miała spotkać się z samorządowcami we Włocławku. Niestety, nie doszło do tego, a lakoniczny komunikat o treści:

„Wizyta minister Anny Zalewskiej została odwołana” (informację przekazała Krystyna Sobczak, st. wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegatury we Włocławku) nie spotkał się z ogólnym zrozumieniem wśród zaproszonych.

Wszystko odbyło się w ostatniej chwili i trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że szefowa MEN-u zwyczajnie zlekceważyła osoby, które zaproszono.

Mleko się wylało, reforma została przyjęta, teraz mamy tego pokłosie: awantury, pomówienia, wściekłość włodarzy, pedagogów i rodziców, którzy są kompletnie zdezorientowani i na wszelki wypadek oskarżają o wszystko swoich samorządowców. Poziom ogólnego ogłupienia przerósł najśmielsze oczekiwania, tyle „dobrego” wprowadziła „dobra zmiana” w oświacie. Nie dość tego, Pani Minister zdeklarowała się wreszcie i podobno przybędzie do Włocławka w najbliższy poniedziałek 20 lutego. Weźmie udział w konferencji dotyczącej reformy edukacji pt. „Dobra szkoła”. Ponieważ szczegółowych informacji o tym zdarzeniu brak, możemy przypuszczać, że temat konferencji, to inicjatywa pani minister, na którą wpadła w ostatniej chwili.

Na spotkanie ponownie zaproszenie otrzymali lokalni włodarze, jednak można też przypuszczać, że frekwencja będzie szwankować, ponieważ odgórne narzucenie woli resortu i samej pani minister w sprawie zmian w szkolnictwie, odbiega od wszelkich przyjętych norm, a tempro prac powoduje ogólny chaos. Niektórzy włodarze w takiej sytuacji mają prawo czuć się obrażeni i wykorzystani, na znak protestu zwyczajnie zlekceważą tę „roboczą” wizytę i trudno mieć do nich o to pretensje.

Reforma, którą rząd narzucił samorządom jest jednym wielkim pasmem skandali, a wybitni specjaliści, których zdanie pominięto w rozmowach, nie pozostawiają na niej suchej nitki, udowadniając jej rażące błędy.

Tournee pani minister  we Włocławku w  takiej sytuacji, jest grubą niestosownością.


 

(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook