20 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ministerialna teka dla Posła

2 min read

Z wielką radością i satysfakcją pragnę poinformować, że Pan Prezydent Andrzej Duda powołał mnie dziś w skład Rady Ministrów. To dla mnie wielki zaszczyt! W rządzie obejmę funkcję konstytucyjnego Ministra Członka Rady Ministrów. Będę odpowiadał za proces legislacyjny w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Bardzo dziękuję Panu Premierowi Mateusz Morawiecki za zaufanie i powierzenie tak odpowiedzialnej funkcji. Liczę na owocną współpracę ze wszystkimi Ministrami. Wierzę, że razem uda nam się zrobić wiele dobrego dla Polski i Polaków! – w swoim profilu FB napisał Łukasz Schreiber – polityk, którego od lat gościmy w naszym powiecie.

Nowy minister będzie musiał zmierzyć się z rosnącym zaniepokojeniem obywateli w sprawie ich najbliższej przyszłości, zwłaszcza tej, która dotyczy spraw egzystencjalnych w myśl dosłownego tłumaczenia zwrotu „minister”, czyli z łac. sługa, pomocnik.

 

Ma 32 lata, jest bydgoszczaninem.

Jako nastolatek odnosił sukcesy szachowe. W 1997 zdobył tytuł mistrza Polski juniorów w kategorii do 10 lat, był również reprezentantem Polski na mistrzostwach świata i Europy juniorów w tej samej kategorii wiekowej. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy. Ukończył w 2009 studia licencjackie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a w 2013 uzyskał tytuł zawodowy magistra administracji na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Od 2004 działał w stowarzyszeniu Młodzi Konserwatyści, został sekretarzem generalnym i przewodniczącym rady krajowej tej organizacji. Wstąpił także do Prawa i Sprawiedliwości, obejmując w 2012 funkcję przewodniczącego miejskich struktur tej partii. Był asystentem Kosmy Złotowskiego. Zajął się także prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Został współwłaścicielem antykwariatu.

W 2014 uzyskał mandat radnego miejskiego w Bydgoszczy. W wyborach parlamentarnych w 2015 z ramienia PiS kandydował do Sejmu w okręgu bydgoskim. Został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 7291 głosów. W listopadzie 2018, po odejściu jego ojca Grzegorza Schreibera ze stanowiska sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (w związku z wyborem na marszałka województwa łódzkiego), został powołany na stanowisko sekretarza stanu w KPRM.

W wyborach w 2019 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję, otrzymując 30 053 głosy. 15 listopada 2019 został powołany na funkcję ministra-członka rady ministrów w drugim rządzie Mateusza Morawieckiego.


(mrf.)

FB Łukasz Schreiber

Wikipedia

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook