15 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Młode małżeństwa, dęby i wymowna symbolika

1 min read

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W minioną sobotę (23.04) w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyły się uroczystości zawarcia związków małżeńskich. Nowożeńcy po raz pierwszy otrzymali tzw. „dęby małżeńskie”, czyli sadzonki drzew.

„Nie przez przypadek są to dęby. Mają one symbolizować długowieczność pożycia małżeńskiego, czego każdej z par serdecznie życzę” – mówi burmistrz Tadeusz Kowalski.

W imieniu burmistrza, sadzonki wręczała Lucyna Gorzula, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Tucholi.

„Świeżo upieczeni” małżonkowie przyznali, że pomysł bardzo się im podoba. Odbierali drzewka z pełnym entuzjazmem, zapewniając, że będą o nie dbali.

Czyżbyśmy mieli do czynienia z nową tradycją? Jeżeli tak, to rzeczywiście jest ona bardzo wymowna, wszak prawdziwy mężczyzna musi podobno wybudować dom, posadzić drzewo i oczywiście spłodzić syna. Bardzo ciekawa inicjatywa, zwłaszcza teraz, kiedy wreszcie uwierzono w to, że rodzina jest najważniejsza komórką społeczeną. Skoro tak, to władze miasta dały jasny sygnał, jesteśmy za polityką prorodzinną. Pięknie! Teraz hasło należy przekuć w czyny, na początek warto rozwiązać problem braku miejsc w miejskich przedszkolach.

Młodym parom życzymy szczęścia!


(red.)

tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook