25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Młody człowiek udaremnił jazdę pijanemu kierowcy! (aktualizacja 2)

2 min read

O tej sprawie pisaliśmy tuż po zdarzeniu i zanim pojawiła się oficjalna notatka policyjna w jej portalu. Powrócimy do tej historii wprowadzając pewne uściślenie, które biernie powielane jest przez media, chociaż jest błędne.

Wpierw notatka.

Obywatelska, godna naśladowania reakcja 23-letniego mieszkańca Tucholi, być może zapobiegła kolejnej tragedii na drodze. Mężczyzna widząc motorower kierowany przez pijanego kierowcę, zatrzymał pojazd, uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę i o zdarzeniu powiadomił policjantów.

Wczoraj (07.05.) tucholscy policjanci zostali powiadomieni o obywatelskim zatrzymaniu pijanego kierowcy. Przed godziną 19:00 spod sklepu w Gostycynie odjeżdżał motorower. „Gołym okiem” widać było, że zarówno kierowca, jak i pasażer pojazdu są po alkoholu. Na szczęście w tym miejscu znalazł się 23-letni tucholanin. Jego reakcja była błyskawiczna. Mężczyzna zatrzymał odjeżdżający pojazd, uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę i o zdarzeniu powiadomił policjantów. Kierującym okazał się 43-letni mieszkaniec miejscowości. Nie dość, że 43-latek był pijany, miał prawie 2,5 promila alkoholu, to jeszcze nie posiadał przy sobie dokumentów ani obowiązkowego ubezpieczenia. Kolejnym wykroczeniem jakie popełnił było przewożenie nietrzeźwego pasażera. Za to wykroczenie i pozostałe czyny 43-letni mężczyzna odpowie niebawem w Sądzie.

Na pochwałę zasługuje obywatelska, godna naśladowania postawa 23-letniego tucholanina. Dzięki jego zdecydowanej reakcji być może uniknęliśmy tragedii na drodze.

W zasadzie wszystko się zgadza, prócz jednego – wieku mieszkańca, który podjął ryzykowne działania na własną rękę, nie miał 23 lat, jak podają policjanci, a 27. Niby drobiazg, ale trzymajmy się faktów.

Aktualizacja.

W portalu policyjnym dokonano zmiany i wiek kierowcy jest już prawidłowy. [Przyp.red.]

___________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook