31 października 2020

,,Młodzież zapobiega pożarom”

1 min read

Żródło: bocar.com.pl

Wzorem lat ubiegłych, od 22 do 29 marca 2019 roku w powiecie tucholskim odbywały się eliminacje gminne XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”.

Eliminacje odbyły się w każdej gminie powiatu tucholskiego tj.:

  • 22 marca 2019 r.- gmina Lubiewo
  • 25 marca 2019 r.- gmina Cekcyn
  • 26 marca 2019 r.- gmina Kęsowo
  • 27 marca 2019 r.- gmina Śliwice
  • 28 marca 2019 r.- gmina Gostycyn
  • 29 marca 2019 r.- gmina Tuchola

Konkurs ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W eliminacjach brali udział funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi m.in.: st. kpt. Mirosław Januszewski, mł. kpt. Maciej Sobiechowski, asp. Tomasz Nakielski, mł. asp. Dawid Śliżewski oraz przedstawiciele ZG ZOSP RP.

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom” są przepustką do szczebla powiatowego, który obędzie się 04 kwietnia 2019 roku (czwartek) o godz. 10:00 w Nadleśnictwie Trzebciny.


PSP TUCHOLA

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook