8 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Młodzież ZSLiA wyszła na ulice! Trwa „Kampania Białych Serc”

2 min read

Mieszkańcy Tucholi stawali ze zdziwienia, jak wryci, bo tuż koło południa z Tucholskiego Ośrodka Kultury, wprost na ulice Tucholi wyszła „rozwrzeszczana” młodzież z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych im. Leona Janty – Połczyńskiego, jak podkreśla i słusznie opiekunka grupy.

Jak czytamy w witrynie szkoły:

W dniach 12-23 października br. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „Białe serca”, która jest protestem przeciwko narkotykom. Solidaryzujemy się z ofiarami zażywania narkotyków oraz innych uzależnień, przez które zmarło lub zginęło wielu ludzi. Nasza akcja szkolna przebiegała w 3 etapach:

1 etap – przygotowane zostały przez uczniów serca, które zostały przyklejone w oknach naszych sal  lekcyjnych,
2 etap – młodzież przygotowała plakaty i transparenty na Marsz Białych Serc oraz białe baloniki, z którymi wyruszyła chodnikami naszego miasta przez Stary Miasto w Tucholi (w marszu uczestniczyli uczniowie klas: I TAK, II TE, III TE i IV TE).
3 etap – młodzież uczestniczyła w koncercie pn. „Kołysanka” – który połączony był z projekcją prezentacji multimedialnej i dotyczył skutków zażywania narkotyków. Udział w niej wzięli przedstawiciele 6- osobowych grup z wszystkich klas oprócz klas nieobecnych w tym dniu w szkole,
4 etap – młodzież całej szkoły obejrzy  w/w prezentację na zajęciach wychowawczych.
Mamy nadzieję, że tegoroczna kampania będzie początkiem do zmiany zachowań i patrzenia na problem narkotyków przez naszą młodzież w całościowym kontekście szkodliwości zażywania nie tylko narkotyków, ale też i innych środków psychoaktywnych.
W przygotowaniu kampanii wzięli udział wychowawcy klas I TAK, II TE, III TE oraz pani bibliotekarka, a także koordynator kampanii – pedagog szkolny.

Wielkie brawa dla organizatorów i uczestników!

__________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook