16 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Mój dom na medal” -FINAŁ KONKURSU

1 min read

W czwartek (21.12) podczas sesji Rady Miejskiej w Tucholi uroczyście przyznano doroczną Nagrodę Burmistrza Tucholi za szczególne osiągnięcia remontowe lub modernizacyjne o istotnym znaczeniu dla ekspozycji budynków stanowiących elementy kultury materialnej gminy Tuchola.

Do tegorocznej, 5. edycji konkursu „Mój dom na medal” zgłoszono dwie nieruchomości. Kapituła postanowiła nie przyznawać pierwszej nagrody.

„Bardzo serdecznie pragnę państwu podziękować za to, że zdecydowaliście się na takie inwestycje, ponieważ one wzbogacają nasze kulturowe dziedzictwo” – mówił burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski. Następnie wręczył listy gratulacyjne, kwiaty i nagrody laureatom.

II nagrodę w kwocie 8.000,00 zł przyznano dla pań Mireny Guse i Manuelli Galińskiej — za przebudowę nieruchomości położonej przy ul. Okrężnej 16, tj. dachu budynku z wymianą pokrycia dachowego i drzwi wejściowych, wykonanie nowej elewacji budynku o znacznym zakresie rzeczowym, zgodnie z warunkami konserwatora zabytków.

III nagrodę w kwocie 6.000,00 zł przyznano państwu Bożenie i Kazimierzowi Łapkom – za kompleksowy remont kamienicy położonej przy ul. Chojnickiej 10, polegający na: wymianie instalacji wod.–kan. i elektrycznej, zmianie ogrzewania węglowego na gazowe, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, wykonaniu nowej elewacji budynku z zachowaniem detali architektonicznych oraz kolorystyki zalecanej przez konserwatora zabytków.


(RED.)

tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook