27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

MORSUJEMY I GRAMY DLA TOMKA – DZIAŁO SIĘ, DZIAŁO…

2 min read

Akcja „Morsujemy i gramy dla Tomka”, zorganizowana przez Starostę Tucholskiego, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi oraz Stowarzyszenie na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej „Przyjazna Dłoń” już za nami. O tym co działo się 16 stycznia na cekcyńskiej plaży i w hali możecie Państwo przeczytać poniżej.

Chłodu nie było czuć wcale, a wręcz gorącą atmosferę przez cały dzień. Ksiądz Proboszcz Mirosław Bucholc udzielił nam błogosławieństwa podczas mszy św., pogoda była wymarzona, profesjonaliści zrobili rozgrzewkę w rytm muzyki, publiczność dopisała i dopingowała, a wszyscy którzy wchodzili do wody byli o gorących sercach, więc woda zrobiła się ciepła. Ilość osób chętnych do morsowania przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Przyjechały do nas osoby m.in. z Przechlewa, Człuchowa, Czarnej Wody, Śliwic, Czerska no i oczywiście chętni z naszego powiatu. Tak jak obiecywali do wody weszli m.in. Starosta Tucholski Michał Mróz, Komendant Powiatowy Policji w Tucholi Krzysztof Bodziński, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi Waldemar Kierzkowski, Zastępca Burmistrza Tomasz Stybaniewicz oraz Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  Anna Toby. Potem pyszna grochówka dla każdego chętnego, gorąca herbata i kawa oraz dalsza część na hali, gdzie dużą dawkę śmiechu zafundował nam Kabaret „Sanatorium”, a następnie Orkiestra Campanella zakończyła imprezę pięknym koncertem.

Był dmuchaniec dla dzieci, analizy masy ciała dla chętnych, nie obyło się bez podziękowań i łez wzruszenia ze strony Rodziny Tomka i życzeń dla Tomka, a Warsztaty Terapii Zajęciowej przekazały dla Niego namalowany przez uczestnika obraz i list.

Pomyślne zwroty akcji wynikają ze współpracy i wytrwałości. Sukcesów nie odnosi się w pojedynkę, machając magiczną różdżką ..to praca wielu ludzi dobrej woli. Dziękujemy więc Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tej pięknej akcji oraz Wszystkim, którzy podczas niej wsparli Tomka.

Do końca tego tygodnia można jeszcze wrzucać pieniądze do puszek, które umieszczone są w sekretariacie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi. Oficjalne podanie wyników zbiórki z akcji „Morsujemy i gramy dla Tomka” zostanie podane w dniu 26 stycznia 2016 r.

Tomka można również wesprzeć przekazując 1% z podatku. W tym celu w deklaracji podatkowej w pozycji KRS należy wpisać numer KRS 0000343404 Fundacji oraz cel szczegółowy „Tomasz Kozłowski”, a także zaznaczyć kwadrat „wyrażam zgodę”.

Środki można wpłacać również na konto bankowe Fundacji św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy:

BGŻ BNP Paribas S.A. 42 1600 1185 0004 0807 4789 5152 z dopiskiem: „Tomasz Kozłowski”

___________________

PCPR Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook