20 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Most w Więcborku gotowy

1 min read
Jest szerszy, wyższy, z chodnikiem i ścieżką rowerową. Tak zmienił się most w Więcborku. Jutro (18 grudnia) przeprawa zostanie otwarta dla ruchu.
 
Most umożliwia komunikację pomiędzy Mroczą i Więcborkiem (powiat sępoleński). Poza tym droga wojewódzka nr 241 to wygodny łącznik drogi krajowej nr 10 z drogą krajową nr 25 (Nakło-Sępólno Krajeńskie).Nowa przeprawa jest szersza. Umożliwiło to wytyczenie wzdłuż mostu ścieżki pieszo-rowerowej oddzielonej od jezdni barierkami. W przyszłości umożliwi to dobudowanie traktu dla pieszych i rowerzystów także wzdłuż DW nr 241 w kierunku centrum miasta i Mroczy. Poza tym konstrukcja przeprawy jest nieco wyższa. Wymagało to również podniesienia poziomu dróg dojazdowych.

Inwestycja ma duże znaczenie dla miasta i gminy ponieważ most umożliwia dojazd w kierunku Bydgoszczy oraz firm zlokalizowanych przy drodze wojewódzkiej nr 241. Kosztowała 2,7 mln zł. Była dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Prace trwały 5 miesięcy.

__________________________
kujawsko-pomorskie.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook