26 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Motocyklem bez egzaminu

2 min read

I stało się, na drogi wyjadą kolejne rzesze fanów dwóch kółek. Czy to początek narodowej tragedii, czy też wstęp do normalności? – – – – Spierają się zwolennicy i przeciwnicy nowego prawa.

Bronisław Komorowski, ciągle jeszcze sprawujący najwyższy urząd w państwie podpisał nowelizację ustawy o kierujących pojazdami przewidującą, że osoby posiadające od co najmniej trzech lat prawo jazdy kat. B będą mogły jeździć motocyklami o pojemności do 125 cm sześc.

„Dobre rozwiązanie dla rozsądnych kierowców”, „zaoszczędzę na kursie na prawko”, „zmniejszy się tłok na ulicach” – tak o podpisanej przez prezydenta nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami wypowiadają się jej zwolennicy. Nowe przepisy zakładają, że osoby, które od trzech lat mają prawo jazdy kategorii B, będą mogły jeździć mniejszymi motocyklami bez dodatkowego egzaminu. Z drugiej strony część internautów uważa, że ten pomysł „to kretyństwo”, a na drogach zapanuje „selekcja naturalna”.

Ile głosów, tyle opinii, my jednak mamy do tego wydarzenia stosunek pozytywny z prostej przyczyny – to normalność, tak obca w Polsce, oczywista w wielu krajach świata. 125 cm sześciennych pojemności, cóż to ma za znaczenie? Praktycznie żadne, martwić się należy bardziej stanem polskich dróg, przepisów i mentalności kierowców, którą trzeba zmienić, jednak nie drakońskimi karami, a trafiającą do ich świadomości – perswazją.

Zacierają ręce sprzedawcy jednośladów, cieszą się kierowcy, będzie wreszcie „luźniej” na drogach, bo przecież motocykle o tak niskiej pojemności, pomimo uzyskiwanych sporych prędkości dojadą wszędzie znacznie szybciej, niż samochody. Ich największą zaletą są niewielkie koszty eksploatacyjne i… zużycie paliwa, to ważne w tak ciężkich czasach sztucznie wywołanego kryzysu. Czy marzy nam się powrót „easy riderów”? Jak najbardziej, lepiej poczuć wiatr we włosach, niż przefiltrowane powietrze z naszych samochodowych klimatyzatorów.

Już wkrótce zrobimy sobie spacer do sklepu motoryzacyjnego i pooglądamy, a może i wybierzemy motocykle… ( uwaga firmy motoryzacyjne powiatu, jest okazja bezpłatnie  zareklamować swój biznes. czekamy na zgłoszenia – tokistuchola@gmail.com)

___________________________

(red.)

Na podstawie:

                            http://motoryzacja.interia.pl/

                           http://kontakt24.tvn24.pl/

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook