27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Muzeum Borów Tucholskich sprzedane? (cz2) Uchwała Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego

2 min read

Tuchola aż trzeszczy od plotek w sprawie sprzedania budynku przy ulicy Podgórnej 3 w Tucholi, gdzie obecnie mieści się Muzeum Borów Tucholskich. Plotki mają to do siebie, że jest daleka od rzeczywistości. Zanim odbędzie się konferencja prasowa w tej sprawie, którą zwołuje już w najbliższy wtorek Starosta Tucholski pan Michał Mróz, poznajmy garść szczegółów w oparciu o niepodważalne dokumenty, które istnieją fizycznie i zostały opublikowane 23 maja br. w Biuletynie informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu.

Potencjalna sprzedaż dotyczy obiektu w Białej i budynku MBT w Tucholi, za łączną kwotę 1.050 000, 000 złotych! Biorąc pod uwagę wszelkie warunki, które decydują o cenie tych konkretnych obiektów, kwota wydaje się… śmiesznie niska, a co za tym idzie, sprawa może mieć posmak skandalu.

Mieszkańcy powiatu mają prawo i obowiązek poznać wszelkie aspekty tej sprawy, jak również powinni wyrazić swoją opinię na ten temat. TOKiS – PRESS to umożliwia. Do Państwa dyspozycji pozostaje niezmiennie adres kontaktowy do naszej redakcji:  tokistuchola@gmail.com

Zachęcamy do wypowiedzi, najciekawsze opublikujemy, chroniąc Państwa prywatność.

 

Podstawa prawna wydania

§ 5 pkt 2, § 6 ust. 1 pkt 1 i § 7 pkt 3 załącznika do uchwały Nr 377/2000 Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 20 kwietnia 2000 r. w sprawie określenia zasad nabywania nieruchomości przez Województwo Kujawsko-Pomorskie i zasad sprawowania współwłasności (Dz. Urz. Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 6 lutego 2002 r. Nr 6, poz. 129 z późn. zm. )

m1 m2

m3Przydatny link

__________________

(red).

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook