19 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Muzyczny weekend w regionie

3 min read

Muzyka klasyczna, bluesowa, a także gorące południowe rytmy to nasze propozycje na najbliższy weekend z kulturą. Zapraszamy na muzyczne wydarzenia do: Filharmonii Pomorskiej, Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, Impresaryjnego Teatru Muzycznego , a także do Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej oraz włocławskiego Centrum Kultury Browar B.

Arcydzieła muzyki symfonicznej w wykonaniu bydgoskich filharmoników zabrzmią w piątek (20 lutego) w Filharmonii Pomorskiej w ramach cyklu „Wielcy artyści w filharmonii”. Melomani wysłuchają IV Symfonii B-dur Ludwiga van Beethovena i IV Symfonii Es-dur Antona Brucknera. Koncert poprowadzi maestro Tadeusz Strugała. Więcej informacji na stronie www.filharmonia.bydgoszcz.pl.

Muzyki dwóch innych wybitnych wiedeńskich kompozytorów, Wolfganga Amadeusza Mozarta i  Josepha Haydna, będzie można wysłuchać w sobotę (21 lutego) w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. W programie fragmenty symfonii Haydna i Mozarta, a także utwory z Mozartowskich oper „Don Giovanni” i „Czarodziejski flet”. Koncert poprzedzi prelekcja na temat sztuki przełomu rokoka i klasycyzmu. Więcej informacji na stronie www.muzeum.wloclawek.pl.

W Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w sobotni wieczór usłyszymy hiszpańskie i francuskie utwory oraz kompozycje inspirowane argentyńskim tangiem. Za oprawę muzyczną koncertu odpowiedzialne jest trio Adama Wendta, dzięki któremu zabrzmią dźwięki saksofonu, akordeonu i kontrabasu. Muzykom towarzyszyć będzie hiszpańska wokalistka Laura Cubi. Więcej informacji na stronie www.teatrmuzyczny.torun.pl.

Do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni zapraszamy na niedzielny (22 lutego) koncert „Impresje poetyckie Chopinowi dedykowane” przygotowany przez grupę Poezjo. Na występ do Szafarni można dojechać Chopin Busem. Z Torunia autobus odjeżdża o 15.30 spod Urzędu Marszałkowskiego i o 15.40 z przystanku przy markecie Obi, natomiast z Golubia-Dobrzynia o 16.30 sprzed Starostwa Powiatowego. Powrót około pół godziny po koncercie. Już teraz zapraszamy na przyszłotygodniowe świętowanie 205. urodzin Fryderyka Chopina. W programie premiera filmu „Wakacje z Chopinem” w Osadzie Karbówko (powiat golubsko-dobrzyński), wspólne ślizganie na lodowisku TOR-TOR w Toruniu z muzyką mistrza w tle i koncert urodzinowy w Szafarni. Więcej informacji na stronie www.szafarnia.art.pl.

W niedzielę zapraszamy również do włocławskiego Centrum Kultury Browar B na koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa.  Fani wirtuoza harmonijki ustnej usłyszą najbardziej znane utwory grupy, a także te z najnowszej płyty. Więcej informacji na stronie www.ckbrowarb.pl.

Na weekend Opera Nova (www.opera.bydgoszcz.pl) proponuje balet do muzyki Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego „Sen nocy letniej”. Teatr Horzycy (www.teatr.torun.pl) przygotował dwie propozycje – recital „Między nami” i spektakl „Porucznik z Inishmore”.

Dzieci i młodzież spędzającą ferie w naszym regionie zachęcamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty zajęć, warsztatów i imprez kulturalnych przygotowanych przez wojewódzkie instytucje kultury. Więcej informacji tutaj.

Filharmonia Pomorska, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny, Ośrodek Chopinowski, Opera Nova i Teatr im. W. Horzycy są instytucjami kultury samorządu województwa.

_____________________

(red.)

Źródło

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook