czw. Gru 12th, 2019

Telewizyjno – Filmowa Agencja Promocyjna

Myśl za kierownicą!

1 min read

Przerażające jest, że pomimo drakońskich kar, ciągle lekceważymy to, co oczywiste – przepisy drogowe, tak ważne w kraju, gdzie walka  z powszechnym zdziczeniem na drogach powinna być niepisaną normą.

Od chwili, gdy w powszechnym użyciu znalazły się telefony komórkowe, zagrożenie na drogach jeszcze bardziej wzrosło. Z codziennych, naszych obserwacji wynika niechciana prawda, że w większości, to właśnie kobiety, prowadząc swoje samochody, nie potrafią oprzeć się dzwonkowi telefonu, ba, potrafią w czasie jazdy również wysyłać krótkie wiadomości, popularne SMS-y. Czy to próba samobójstwa, czy też zabójstwa współużytkownika drogi i to z premedytacją? Wystarczy dosłownie ułamek sekundy, by doszło do takiego zdarzenia…

Miej tę scenę zawsze przed oczyma, kiedy odezwie się twój własny telefon. Rozmówca zaczeka, a ty wpierw pomyśl, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne, jeżeli uznasz, że powinnaś być widoczną. Teraz jesteś bezpieczna i możesz rozmawiać do woli! Masz nawet czas, by przypudrować nosek, a nie puste miejsce, które kiedyś nim było, o ile… przeżyjesz.

_________________

(red.)